هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 17 شهريور 1398
ساعت 06:44
به روز شده در :
سه شنبه 16 بهمن 1397 ساعت 18:35 2019-2-5 18:35:42
شناسه خبر : 305708
روزهای تعطیل نوروز وقت مناسبی برای سفرهای گروهی یا انفرادی است و در بیشتر مواقع با خاطرات خوشی همراه است. اگر برای نوروز سال ۹۸ قصد سفر به شهرهای ایران را دارید بهتر است از همین حالا اقدامات اولیه سفر را فراهم کنید.
روزهای تعطیل نوروز وقت مناسبی برای سفرهای گروهی یا انفرادی است و در بیشتر مواقع با خاطرات خوشی همراه است. اگر برای نوروز سال ۹۸ قصد سفر به شهرهای ایران را دارید بهتر است از همین حالا اقدامات اولیه سفر را فراهم کنید.

سفر با وسیله نقلیه عمومی و یا شخصی، پیدا کردن اقامتگاه برای طول سفر، محاسبه هزینه برای مدت زمانی که در سفر هستید و برداشتن لوازم ضروری از مهم‌ترین موارد برای انجام سفر است. بعد از اینکه مشخص شد با چه وسیله‌ای سفر می‌کنید، به کدام شهر می‌روید و چه نوع اقامتگاهی را انتخاب می‌کنید و یا اینکه برای سفرتان چه مبلغی را باید هزینه کنید. جمع کردن لوازم ضروری سفر یکی از مهم‌ترین بخش‌های پیش از سفر است. پس باید یک چک لیست آماده کرد و از چند روز مانده به سفر با خیال راحت موارد ضروری و مایحتاج خود و همراهان را یادداشت کرد.

 

مواد غذایی

تهیه غذای سالم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسافران است. اگر ترجیح می‌دهید در طول سفر از غذاهای آماده و رستورانی استفاده کنید سعی کنید از رستوران‌های معروف بین راه و یا داخل شهر‌ها غذا تهیه کنید.

 

اما اگر اهل پخت‌و‌پز و آماده کردن غذای خانگی‌ هستید بهتر است مواد غذایی که در طول راه فاسد نمی‌شوند را همراه خود بردارید و دیگر مواد مورد نیاز را از فروشگاه‌های همان شهر تهیه کنید.

 

مثلا بعد از اینکه در سایت اجاره ویلا، اقامتگاه خود را انتخاب کردید در سایت‌ها می‌توان مراکز فروش مواد غذایی آن شهر و نزدیک به اقامتگاه خود را پیدا کنید.

 

اقلام بهداشتی و جعبه کمک‌های اولیه

اقلام بهداشتی و جعبه کمک‌های اولیه یکی از اصلی‌ترین وسایل سفر هستند. حتما در یک جعبه کوچک تعدادی قرص ضد تهوع، مسکن سردرد و دل درد، پماد سوختگی، باند و گاز استریل، یک قیچی کوچک و بتادین باید به همراه داشت.

 

اما اگر فراموش کردید جعبه کمک‌های اولیه را با خود ببرید و مثلا در اقامتگاه بوم گردی یزد ساکن شده‌اید از میزبان خود آدرس داروخانه و درمانگاه نزدیک را بگیرید.

 

لباس

برخی از افراد در مدت سفر و حتی پیش از شروع سفر به فکر لباسی‌ هستند که می‌خواهند در هنگام مسافرت بپوشند. عده‌ای لباس‌های اسپرت و راحت را ترجیح می‌دهند و عده‌ای دیگر لباس‌های خاص مطابق با سلیقه خود را انتخاب می‌کنند. اما هر دو گروه نگران نگهداری و شستشوی لباس‌ها در طول مدت سفر هستند و می‌خواهند لباس‌های‌شان تمیز و آراسته باشد. نگران نباشید می‌توانید مثلا با اجاره سوئیت در بندرعباس با خیال راحت از امکاناتی مثل کمد، ابزار شستشو و اتو استفاده کنید و لباس‌های تمیز و مرتب داشته باشید.