هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 خرداد 1398
ساعت 04:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 بهمن 1397 ساعت 09:31 2019-2-3 09:31:14
شناسه خبر : 305409
در ادامه حاشیه‌های عجیب و بی‌نظمی‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، سه روز پس از آغاز جشنواره، یک بخش جدید در این جشنواره راه‌اندازی شد!
در ادامه حاشیه‌های عجیب و بی‌نظمی‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، سه روز پس از آغاز جشنواره، یک بخش جدید در این جشنواره راه‌اندازی شد!
 
به گزارش رجانیوز به نقل از کیهان، مدیریت سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، در واکنشی دیرهنگام به انتقادات از بی‌تفاوتی این دوره از جشنواره به 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی، دو فیلم را به جشنواره اضافه کردند. این دو فیلم، در بخش خارج از مسابقه به نمایش در می‌آید. دو فیلم مذکور که بطور ناگهانی در بخش جدیدی وارد جشنواره فیلم فجر شدند، «وکیل مدافع» به کارگردانی مشترک سلما بابایی، ونداد دوشن با موضوع دفاع مقدس و فیلم سینمایی «مدیترانه» به کارگردانی هادی حاجتمند با موضوع مقاومت سوریه هستند.
 
هر چند که افزودن دو فیلم متناسب با انقلاب اسلامی به جشنواره، قابل تحسین است. اما دو نکته وجود دارد؛ اول اینکه فیلم‌های مذکور، در مرکز جشنواره، یعنی جایی که اهالی رسانه و منتقدان به تماشا و بررسی فیلم‌ها می‌پردازند نمایش داده نمی‌شود و به‌طور کلی، اکران آنها در جشنواره بسیار محدود است. دوم هم اینکه، چرا این بخش و ورود این دو فیلم به جشنواره، این قدر دیر و پس از شروع جشنواره اتفاق افتاده است؟
 
آیا ایجاد یک بخش جدید و ورود دو فیلم، آن هم سه روز پس از آغاز جشنواره، خودش نوعی بی‌نظمی مضاعف و بی‌تدبیری در اجرای مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور نیست؟ و آیا مدیریت ضعیف در برگزاری جشنواره باعث نشده تا برای پوشاندن نقاط ضعف این دوره از این دو فیلم استفاده‌ای ابزاری در جهت موجه نشان دادن جشنواره سی و هفتم شود؟