هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 خرداد 1398
ساعت 04:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 بهمن 1397 ساعت 10:04 2019-2-2 10:04:46
شناسه خبر : 305301
تیم‌ملی فوتبال قطر با شکست دادن ژاپن در دیدار نهایی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا برای نخستین بار قهرمان این مسابقات شد.
تیم‌ملی فوتبال قطر با شکست دادن ژاپن در دیدار نهایی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا برای نخستین بار قهرمان این مسابقات شد.
 
دیدار نهایی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا  دیروز جمعه در کشور امارات بین 2 تیم ژاپن و قطر برگزار شد که در پایان، قطری‌ها با غلبه بر ژاپن برای نخستین بار فاتح این جام شدند. قطر در این بازی خیلی زود توسط ماشین گلزنی‌اش به گل رسید. «معز علی» آقای گل این دوره از بازی‌ها در دقیقه ۱۲ با  ضربه‌ای زیبا و آکروباتیک دروازه ژاپن را باز کرد. زننده دومین گل بازی عبدالعزیز حاتم بود.
 
 هافبک میانی قطری‌ها در دقیقه ۲۷ با ضربه‌ای زیبا از پشت محوطه جریمه، زننده دومین گل بازی بود تا نیمه نخست با  نتیجه ۲ بر صفر به سود قطر به پایان برسد. نیمه دوم با حملات همه‌جانبه ژاپن و دفاع مطلق قطر همراه بود.
 
 حملات ژاپن سرانجام در دقیقه ۶۹ نتیجه داد و تاکومی مینامینو دروازه قطر را باز کرد. این نخستین و آخرین گلی بود که قطری‌ها در این تورنمنت خوردند. در حالی که ژاپنی‌ها به حملات خود ادامه می‌دادند و قطری‌ها دفاع و ضدحمله را در دستور کار قرار داده بودند، این قطری‌ها بودند که در دقیقه ۸۲ و از روی ارسال ضربه کرنر صاحب یک ضربه پنالتی شدند.
 
 روشن ایرماتوف با کمک VAR به سود قطر اعلام پنالتی کرد و این بار نوبت اکرم عفیف یکی دیگر از ستاره‌های قطر و بهترین پاسور این مسابقات بود تا دروازه ژاپن را برای سومین بار باز کند و آب سردی را بر پیکر ژاپنی‌ها بریزد. قطری‌ها در پایان با همین نتیجه موفق شدند ژاپن را در فینال شکست دهند تا برای نخستین بار فاتح جام ملت‌های آسیا شوند.
 
منبع:وطن امروز