هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 16 شهريور 1398
ساعت 01:03
به روز شده در :
شنبه 13 بهمن 1397 ساعت 09:54 2019-2-2 09:54:05
شناسه خبر : 305295
امام جمعه قم گفت: حضرت امام خمینی(ره) با توکل به خدا و بدون کمترین ترس در برابر دنیای مستکبرین ایستاد و انقلاب اسلامی را در میان بهت و حیرت مدعیان تضاد دین و سیاست به پیروزی رساند.
امام جمعه قم گفت: حضرت امام خمینی(ره) با توکل به خدا و بدون کمترین ترس در برابر دنیای مستکبرین ایستاد و انقلاب اسلامی را در میان بهت و حیرت مدعیان تضاد دین و سیاست به پیروزی رساند.
 
آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در خطبه‌های نمازجمعه قم که با حضور پرشور مردم انقلابی این شهر در مصلی قدس برگزار شد، افزود: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) دستاوردهای مهمی برای ایران  به همراه داشت که استقلال و حق انتخاب و نیز عدالتخواهی و مردمسالاری از جمله آنهاست که در تمام منطقه ممتاز است.
 
وی گفت: آمریکا بر تمام شئون زندگی مردم و مدیریت کشور مسلط بود، به گونه‌ای که خود شاه مملکت چندماه بعد متوجه می‌شود، نیروی هوایی ایران در خدمت آمریکا در جنگ ویتنام حضور دارد.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش ممتاز حضرت  امام(ره) در تاریخ سیاسی کشورمان، اظهار داشت: حضرت امام(ره) علاوه بر بسیج توده‌های مردم، ضعف تئوریک تفکرات و سوسیالیسم و کمونیسم را نیز در افکار عمومی نشان داد.
 
وی با بیان اینکه حضرت امام(ره) اعتلای انسان را در سایه دین به خوبی برای اقشار و اصناف مردم تبیین کرد، گفت: مردم با آگاهی کامل به حضرت امام(ره) لبیک گفتند و هر روز که می‌گذرد، ابعاد مهم و نجاتبخش مکتب امام که منبعث از مکتب اهل بیت(ع) بود بیش از پیش آشکار می‌گردد.
 
خطیب جمعه قم در بخش دیگری از خطبه‌های نماز به افزایش فشارهای دشمن علیه جمهوری اسلامی  و ملت ایران اشاره و تصریح کرد: اگرچه جمهوری اسلامی 40 ساله شده است اما به دلیل تاثیرگذاری بر سایر ملت‌های منطقه و جهان خشم دشمنان وغارتگران بین‌المللی در راس آنها آمریکای جنایتکار  را در پی داشته و امروز شکست خورده از همه عرصه‌ها بر اقتصاد و معیشت مردم متمرکز شده‌اند.
 
وی اظهار داشت: آنها امروز به بزک دیکتاتوری پهلوی روی آورده‌اند تا جوانان بی‌اطلاع  از اختناق و ستمگری پهلوی را در برابر جمهوری اسلامی قرار دهند لذا باید در برابر این توطئه هوشیار بود و جوانان را آگاه کرد.
 
آیت‌الله حسینی بوشهری پیوند ملت ایران با انقلاب اسلامی را پیوندی عمیق و ناگسستنی خواند و با مهم دانستن حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: جهانیان در 22 بهمن امسال شاهد این پیوند مستحکم  خواهند بود و دشمنان بار دیگر مأیوس خواهند شد.
 
امام جمعه قم همچنین با محکوم کردن فشارهای بحرین علیه مردم مظلوم این کشور، اظهار داشت: متاسفانه دیکتاتوری بحرین با چراغ سبز مدعیان حقوق بشر هر روز عرصه را بر مردم تنگ‌تر می‌کنند و دیدیم که برخی مبارزین از جمله شیخ علی سلمان و چند تن دیگر را به حبس ابد محکوم کردند.
 
وی دخالت آمریکا در امور داخلی ونزوئلا را نیز محکوم کرد و بیان داشت: مردم ونزوئلا با آزادی کامل به آقای مادورو رأی داده‌اند اما چون این فرد خواهان استقلال کشورش است، مورد غضب آمریکا قرار گرفته و علنا فرد دیگری را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا معرفی کرده‌اند این در حالی است که شعارهای پوچ دموکراسی‌خواهی آمریکا گوش فلک را پر کرده است و همزمان حامی رژیم‌های دیکتاتوری و سلطنتی سرکوب‌گر در دنیا است.
 
منبع:کیهان