هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 18 مهر 1398
ساعت 14:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 22 دى 1397 ساعت 13:00 2019-1-12 13:00:56
شناسه خبر : 303896
رئیس مرکز طرح و برنامه صدا و سیما گفت: صدا و سیما با وجود هجمه بی نظیر شبکه های فارسی زبان خارجی، توانسته است مرجعیت خود را در داخل کشور حفظ کند.
رئیس مرکز طرح و برنامه صدا و سیما گفت: صدا و سیما با وجود هجمه بی نظیر شبکه های فارسی زبان خارجی، توانسته است مرجعیت خود را در داخل کشور حفظ کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، عبدالکریم خیّامی  رئیس مرکز طرح و برنامه و ارزیابی سازمان صدا و سیما صبح امروز (شنبه ۲۲ دی) در سی و نهمین نشست از سلسله نشست‌های «شنبه های انقلاب» که با موضوع «دستاوردهای چهل ساله صدا و سیما» برگزار شد، با اشاره به اینکه برخی کارشناسان کارکرد تلویزیون را صرفا سرگرم سازی می دانند، گفت: تهاجم  رسانه ای دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران در جهان بی نظیر است و اکنون ۱۳۷ شبکه ماهواره ای فارسی زبان علیه نظام فعالیت می کنند که ۴۴ شبکه آن فقط فیلم و سریال می سازند تا مرجعیت صدا و سیمای کشورمان را بگیرند.
 
وی عنوان کرد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران کماکان توانسته است مرجعیت خود را در داخل حفظ کند. در حالی که زمانی هفته ای یک سریال پخش می شد، امروز در روز چند سریال از سیما پخش می شود و دو شبکه به طور تخصصی سریال پخش می کنند.
 
خیامی گفت: به لحاظ محتوایی بی انصافی است که تفاوت محتوای سریال‌های پیش از انقلاب با پس از انقلاب را ندید، به ویژه در حوزه خانواده. در حوزه های اختصاصی هم چندین شبکه که مخاطب خاصی را دارند، فعالند. 
 
وی ادامه داد: شبکه کودک‌ با ۹۰ درصد مخاطب فاصله چند برابری با دیگر شبکه ها دارد، اما به آن اکتفا نشد و شبکه امید هم برای نوجوانان راه اندازی شد و شبکه سه هم که شبکه جوانان است، یعنی مهمترین اقشار جامعه به لحاظ سنی برنامه های خاص خود را دارند‌. 
 
خیامی افزود: صدا و سیما نقش برجسته ای در جریان سازی روز مادر داشته است، همچنین در موضوع اهدای عضو و نیکوکاری در ماه مبارک رمضان و نیز ارتقای مفهوم مناسبتهای ملی. 
 
رئیس مرکز طرح و برنامه و ارزیابی سازمان صدا و سیما گفت: امروز ما یکی از بزرگترین شهرکهای تلویزیونی و سینمایی را در منطقه داریم که لوکیشن‌هایش پایدار است و قابل بازدید برای عموم است. 
 
رئیس مرکز طرح و برنامه و ارزیابی سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب با وجود بیش از ۲۵ سال از عمر تولید انیمیشن ، ۸ ساعت در داخل انیمیشن تولید شده بود، در حالی که امروز مجموعه سازی های فراوان با شخصیتهای محبوب برای کودکان در داخل صورت گرفته است.