هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 22 دى 1397 ساعت 11:39 2019-1-12 11:39:20
شناسه خبر : 303861
به عقیده یک مقام پارلمانی روسیه، مقامات آمریکایی به خاطر اختلاف نظرات جدی اصلا نمی‌توانند درباره باقی ماندن یا خارج کردن نظامیان این کشور از سوریه تصمیم مشخصی بگیرند و دچار یک سردرگمی شده‌اند.
به عقیده یک مقام پارلمانی روسیه، مقامات آمریکایی به خاطر اختلاف نظرات جدی اصلا نمی‌توانند درباره باقی ماندن یا خارج کردن نظامیان این کشور از سوریه تصمیم مشخصی بگیرند و دچار یک سردرگمی شده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو امروز نوشت: "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه در تفسیر سخنان یک مقام نظامی آمریکایی که گفته این کشور فقط تجهیزات نظامی را از سوریه خارج کرده و نظامیان آمریکایی در سوریه باقی می‌مانند، یادآور شد، ظاهرا مقامات واشنگتن به هیچ وجه نمی‌تواند این فرمول را بطور مشخص کنار هم بچیند: «خارج شد، نباید باقی ماند» یا «نباید خارج شد، باقی ماند»، به همین دلیل خارج کردن نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه به یک موضوع پیچیده و سردرگم تبدیل شده است.
 
این سناتور یادآور شد که مشکل اینجاست که بسیاری از نیروهای سیاسی در ایالات متحده با تصمیم "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا درباره لزوم خروج نظامیان این کشور از خاک سوریه مخالف هستند. 
 
پوشکوف در صفحه تویئتر خود نوشت: «قضیه اینطور شده است که بجای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه، یک سردرگمی واقعی بوجود آمده است: دونالد ترامپ یک چیز را وعده داده، ولی دولت وی، کنگره آمریکا و متحدین این کشور چیز دیگری را می‌خواهند. در چنین شرایطی، مقامات واشنگتن اصلا نمی‌توانند تصمیم بگیرند که این فرمول چگونه باید کنار یکدیگر چیده شود: "خارج شد، نباید باقی ماند" یا "نباید خارج شد، باقی ماند". البته به نظر می‌رسد که تصمیم آخر آنها بدین شکل باشد: "نباید خارج شد، باید باقی ماند".»
 
ترامپ در اواسط ماه دسامبر مدعی شد که آمریکا بر داعش در سوریه به پیروزی رسیده و اکنون دیگر دلیلی برای باقی ماندن نیروهای نظامی این کشور در سوریه وجود ندارد وآنها بزودی از این کشور خارج خواهند شد.
 
سپس سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا نظامیانش را از سوریه خارج می‌کند، ولی این به منزله توقف فعالیت ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضدداعش به رهبری واشنگتن نیست. روز گذشته (جمعه) یک مقام نظامی آمریکایی که نامش فاش نشد، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» اعلام کرد که آمریکا تجهیزات نظامی خود را از سوریه خارج خواهد کرد، ولی نیروهای نظامی آمریکایی در این کشور باقی خواهند ماند.