هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 آذر 1398
ساعت 23:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 22 دى 1397 ساعت 11:30 2019-1-12 11:30:30
شناسه خبر : 303856
سفیر روسیه در ونزوئلا بر این باور است که اقدام اکثر کشورهای آمریکایی در به رسمیت نشناختن رئیس جمهور ونزوئلا موجب پیچیده‌تر شدن بحران سیاسی این کشور خواهد شد.
سفیر روسیه در ونزوئلا بر این باور است که اقدام اکثر کشورهای آمریکایی در به رسمیت نشناختن رئیس جمهور ونزوئلا موجب پیچیده‌تر شدن بحران سیاسی این کشور خواهد شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر زائمسکی سفیر روسیه در کاراکاس در اظهاراتی گفت: عدم به رسمیت شناختن انتخاب مجدد نیکولاس مادورو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا از سوی کشورهای آمریکایی موجب پیچیده تر شدن روند حل و فصل بحران سیاسی این کشور خواهد شد.
 
وی در ادامه افزود: من معتقدم که تنها نتیجه اقدامات ایالات متحده، گروه لیما و اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا ، از بین بردن فرصت ها برای یافتن یک راهکار سیاسی برای بحران ونزوئلا است. در این زمینه، موضع مکزیک هوشمندانه تر بوده چرا که این کشور واقعا به دنبال دستیابی به یک راهکار سیاسی است به جای آنکه در برابر کاراکاس مانع تراشی کند.
 
سفیر روسیه در ونزوئلا اظهار داشت: البته من تصور نمی کنم موضع اکثر کشورهای آمریکای لاتین علیه کاراکاس، موجب بدتر شدن اوضاع سیایس و اقتصادی ونزوئلا شود. تصور هم نمی کنم که این موضع کشورهای آمریکای لاتین تغییر چشمگیر و عمده ای در عرصه بین المللی ایجاد کند چرا که این کشورها قبلا نیز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا انتقاد کرده بودند.
 
مادورو به تازگی برای دومین دور ریاست جمهوری ونزوئلا تا سال 2025 میلادی سوگند یاد کرده است. گروه لیما متشکل از کشورهای آمریکایی (غیر از مکزیک) و همین طور ایالات متحده اعلام کرده اند که مادورو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت نمی شناسند.
 
این در حالی است که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در اظهاراتی گفت: ایالات متحده مشروعیت نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا را به رسمیت نمی شناسد.
 
وی افزود: انتخاب مادورو در ماه می 2018 میلادی از نظر جامعه بین‌المللی آزاد، منصفانه و معتبر نبوده است.