هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 خرداد 1398
ساعت 02:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 دى 1397 ساعت 11:25 2019-1-10 11:25:02
شناسه خبر : 303811
گروه ویژه اقدام مالی، اقدامات دولت اسلام‌آباد علیه تروریست‌ها را دلگرم‌کننده توصیف کرده خواستار تقویت آنها شد.
گروه ویژه اقدام مالی، اقدامات دولت اسلام‌آباد علیه تروریست‌ها را دلگرم‌کننده توصیف کرده خواستار تقویت آنها شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از داون نیوز، گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF اقدامات ضدتروریستی دولت اسلام‌آباد را مثبت ارزیابی کرد.
 
این گروه اعلام کرد: اگرچه دولت پاکستان تلاش‌های خوبی برای مبارزه با گروههای افراط‌گرا و مبارزه با پشتیبانی مالی آنان انجام داده است ولی برای خارج شدن نام این کشور از لیست خاکستری و نظارت ویژه گروه باید اقدامات جامع‌تری صورت بگیرد.
 
در نشستی که مسئولین این گروه با نمایندگان دولت پاکستان در استرالیا برگزار کردند نتیجه این جلسات مثبت ارزیابی شده است با این حال یکی از سناتورهای پاکستانی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد: در نخستین روز جلسات تصور کردیم دید FATF نسبت به ما بسیار مثبت است ولی مشخص شد که آنها توقعات بیشتری از ما دارند.
 
پاکستان تا ماه می فرصت دارد تا با ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود علیه گروههای تروریستی نظر این گروه را جلب کرده و از لیست خاکستری خارج شود.
 
خارج شدن از این لیست برای پاکستان اهمیت زیادی دارد زیرا قرار گرفتن آنها در لیست نظارت ویژه باعث کم شدن رغبت سرمایه گذاران خارجی برای حضور در پاکستان می‌شود.
 
در حال حاضر دولت اسلام‌آباد با مشکلات اقتصادی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند و ورود سرمایه گذاران خارجی می‌تواند باعث بهبود شرایط در این کشور شود.
 
به‌نظر می‌رسد تلاش‌های اسلام‌آباد برای ایجاد صلح در افغانستان باعث بهتر شدن دید مجامع بین‌المللی از جمله FATF نسبت به این کشور شده است.