هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 فروردين 1398
ساعت 01:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 دى 1397 ساعت 11:24 2019-1-10 11:24:13
شناسه خبر : 303810
مجلس قانونگذاری فلسطین در جلسه خود در نوار غزه، به سلب صلاحیت سیاسی رئیس تشکیلات خودگردان رأی داد.
مجلس قانونگذاری فلسطین در جلسه خود در نوار غزه، به سلب صلاحیت سیاسی رئیس تشکیلات خودگردان رأی داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، مجلس قانونگذاری فلسطین (پارلمان) در جلسه چهارشنبه (دیروز) خود در نوار غزه به اتفاق آرا سلب صلاحیت سیاسی «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان را تصویب کرد.
 
 رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین یکم دی ماه امسال (1397) از انحلال مجلس قانونگذاری فلسطین خبر داد اما اعضای این مجلس در نوار غزه اعلام کردند دستور عباس فاقد صلاحیت قانونی است و جلسات آن را در نوار غزه برگزار خواهند کرد.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری «صفا»، «احمد بحر» معاون اول رئیس مجلس قانونگذاری در ابتدای جلسه دیروز اعلام کرد عباس با انحلال پارلمان آنهم با حکم صادر شده از دادگاهی غیرقانونی، بار دیگر به اراده ملت فلسطین تعرض کرد و وی اکنون صلاحیت قانونی، ملی، اخلاقی و انسانی خود برای ادامه پست ریاست تشکیلات خودگردان را از دست داده است.
 
وی افزود بر اساس ماه 36 قانون اساسی، ریاست محمود عباس بر تشکیلات خودگردان در ژانویه 2009 به پایان رسیده و وی از آن زمان تا کنون پست مذکور را غصب کرده است.
 
احمد بحر ادامه داد محمود عباس امتیازهای مجانی به رژیم اشغالگر داده و به هماهنگی امنیتی با این رژیم افتخار می‌کند؛ این هماهنگی باعث شهادت، مجروحیت و بازداشت صدها فلسطینی شده است. همه این موضوعات دال بر آن است که وی دیگر شایستگی لازم برای باقی ماندن در منصب خود را ندارد.
 
مجلس قانونگذاری در سال 1996 و در پی برگزاری انتخابات تأسیس شد. این مجلس که همان نقش پارلمان را ایفا می‌کند وظایفی مانند تصویب قوانین و نظارت بر قوه مجریه را بر عهده دارد. هر دوره مجلس قانونگذاری چهار سال است و پس از آن انتخابات برای دوره جدید برگزار می‌شود.