هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 فروردين 1398
ساعت 01:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 دى 1397 ساعت 11:21 2019-1-10 11:21:52
شناسه خبر : 303808
رئیس جمهور آمریکا در نشست کابینه این کشور دستور داده است که از افشاگری‌های سربازرس ویژه آمریکا درباره فساد اداری و هدر رفتن بودجه بازسازی افغانستان جلوگیری شود.
رئیس جمهور آمریکا در نشست کابینه این کشور دستور داده است که از افشاگری‌های سربازرس ویژه آمریکا درباره فساد اداری و هدر رفتن بودجه بازسازی افغانستان جلوگیری شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «جان سوپکو» سربازرس ویژه آمریکا درباره فساد اداری و هدر رفتن میلیاردها دلار بوجه بازسازی افغانستان بارها افشاگری کرده که خشم مقامات آمریکایی را برانگیخته است.
 
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در نشست اخیر کابینه این کشور خواستار اعمال محدودیت بر انتشار گزارش‌های سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان شده است.
 
وی تصریح کرد که گزارش‌های منتشر شده از سوی اداره بازرسان ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان ماموریت این کشور را به خطر انداخته است.
 
 
ترامپ گفت: مخالفان مسلح ما در افغانستان این گزارش‌ها را مطالعه می‌کنند من نمی‌خواهم که گزارش‌های سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان رسانه‌ای شوند.
 
دفتر سربازرس ویژه آمریکا موسوم به «سیگار» نیروهای آمریکایی و مقامات افغان را مسئول هدر رفتن 130 میلیارد دلار در افغانستان معرفی کرده است.
 
تحقیقات این اداره تا کنون باعث بازیافت 951 میلیون دلار از مقامات فاسد و اختلاس گران در افغانستان شده است.
 
پیش از این قانونگذاران آمریکایی در تلاش کردند تا محدودیت‌هایی را برای گزارش‌های «جان سپکو» سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان در نظر بگیرند.
 
این در حالی است که سپکو با اظهارات خود درباره فساد، هدر رفتن و سوء استفاده از بودجه بازسازی افغانستان بسیاری از مقامات آمریکایی را خشمگین کرده است.