هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 18:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 دى 1397 ساعت 11:18 2019-1-10 11:18:30
شناسه خبر : 303805
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از اینکه در حوزه‌های اقتصاد و فرهنگ با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: ما با عمل انقلابی و جهادی آمریکا را در حوزه دفاع و امنیت کنار زدیم و امروز دستاوردهای موشکی و اقتدار دفاعی ما زبانزد دوست و دشمن است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از اینکه در حوزه‌های اقتصاد و فرهنگ با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: ما با عمل انقلابی و جهادی آمریکا را در حوزه دفاع و امنیت کنار زدیم و امروز دستاوردهای موشکی و اقتدار دفاعی ما زبانزد دوست و دشمن است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در همایش تبیین دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی، اظهار داشت: برخی ارکان یک جامعه مانند تابلوهایی هستند که اگر بازآفرینی و بازنمایی نشوند، منجر به ایجاد شبهه، تردید و گم کردن راه و مسیر خواهند شد و دوران باشکوه و عزت‌آفرین دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و موضوع ولایت‌فقیه از جمله این ارکان به شمار می‌روند.
 
 وی افزود: نسل پرشور و جدید که از ذهنیت تاریخی نسل قبل برخوردار نیست به این هدایت‌گری نیاز داشته و چهل سالگی انقلاب اسلامی بهترین فرصت برای تبیین و بازنمایی دستاوردهای این انقلاب شکوهمند و الهام‌بخش است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری خباثت و توطئه‌های استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی، آمریکا را منشأ چالش‌ها علیه ملت ایران عنوان و تصریح کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، تقابل انقلاب اسلامی و آمریکا به یکی از مهم‌ترین مقاطع خود رسیده و 22 بهمن امسال فرصت مناسبی است تا پاسخی محکم به همه کینه‌توزی‌های آمریکا و سردمداران آن داده شود.
 
رضایی با بیان اینکه با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی تقریباً در تمامی زمینه‌ها پیشرفت داشته‌ایم، گفت: در برخی ابعاد، پیشرفتها شگرف و در برخی حوزه‌ها در حد انتظار نبوده است؛ در هر صحنه‌ای که آمریکا را کنار زده و انقلابی عمل کردیم، نتایج معجزه‌گون و بسیار امید‌بخش و در هر حوزه‌ای که به توان و ظرفیت‌های داخل کم توجه بوده‌ایم، هنوز هم با مشکلات و موانعی روبرو هستیم.
 
وی افزود: ما با عمل انقلابی و جهادی آمریکا را در حوزه دفاع و امنیت کنار زدیم و امروز دستاوردهای موشکی و اقتدار دفاعی ما زبانزد دوست و دشمن است، اما در حوزه‌های اقتصاد و فرهنگ، متأسفانه هنوز هم با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه هستیم و تا زمانی که با الگوهای بومی و مبتنی بر مبانی اسلامی خود عمل نکنیم و آمریکا را از این صحنه‌ها خارج نکنیم، به رشد و شکوفایی نخواهیم رسید.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلح نظام در پایان با بیان اینکه دشمنان ما امروز در صدد تضعیف روحیه مقاومت، ایثار و شهادت‌طلبی نزد ملت ایران و خاموش کردن این تصاویر نورانی و الهام‌بخش هستند، بر ضرورت شناخت دقیق و عدم اعتماد به دشمن و پرهیز از ساده‌اندیشی و ساده‌انگاری تأکید کرد.