هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 29 مرداد 1398
ساعت 00:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 دى 1397 ساعت 11:06 2019-1-10 11:06:37
شناسه خبر : 303801
هواپیماهای شکاری بمب افکن اف5، بومی صاعقه و اف هفت در نخستین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، اهداف مهم و حیاتی دشمن فرضی را با استفاده از تسلیحات ساخت داخل منهدم کردند.
هواپیماهای شکاری بمب افکن اف5، بومی صاعقه و اف هفت در نخستین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، اهداف مهم و حیاتی دشمن فرضی را با استفاده از تسلیحات ساخت داخل منهدم کردند.
 
به گزارش رجانیوز؛ سخنگوی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت روز پنجشنبه پس از آغاز نخستین مرحله رزمایش در جمع خبرنگاران گفت: صبح امروز هواپیماهای اف5 و بومی صاعقه با بمب های سنگین اهداف مهم و حیاتی دشمن فرضی اعم از باندهای پروازی، ایستگاه های رادار و سکوهای پرتاب موشک، مخازن سوخت و انبار مهمات درمنطقه نبرد را با موفقیت منهدم کردند.
 
امیر سرتیپ دوم خلبان علیرضا انگیزه افزود: همچنین هواپیماهای اف7 مجهز به بمب های هوشمند، نقطه زن، دور ایستا و راکت های ساخت داخل برای اولین بار اهداف حیاتی دشمن فرضی را با تکنیک های ابتکاری و خارج از رینگ پدافندی در عمق منطقه نبرد منهدم کردند.
 
وی اظهار کرد: در اجرای هشتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش، سه فروند جنگنده اف4 از هواپیمای تانکر سوخت رسان 747 به منظور نفوذ در عمق کشور دشمن فرض و افزایش شعاع عملیاتی در دستیابی به اهداف برد بلند با اجرای ماموریت پوشش هوایی توسط دو فروند هواپیمای اف14، عملیات سوخت گیری هوایی را با موفقیت انجام دادند.
 
امیر انگیزه در ادامه با بیان این که ما به دنبال امنیت پایدار در منطقه هستیم گفت: افزایش حجم قدرت آتش و دقت در اصابت اهداف متحرک و ثابت زمینی و هوایی، استفاده از مهمات نقطه زن و دور ایستا با قدرت تخریب بسیار بالا یکی دیگر از نقاط قوت این رزمایش است و بخشی از توان رزمی نیروی هوایی ارتش را به معرض نمایش می گذارد.
 
امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش صبح امروز پنجشنبه با اعلام رمز 'السلام علیک یا اباعبدالله الحسین، یا حسین' آغاز‌ مرحله عملیاتی هشتمین دوره رزمایش اقتدار هوایی مدافعان حریم ولایت را به یگان های تابعه اعلام کرد.
 
تمام پایگاه هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران کشور به منظور برگزاری این رزمایش از روز شنبه کار انتقال نیروها و آماده سازی های لازم به منطور برگزاری رزمایش را آغاز کرده اند.
 
ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری، شکاری بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین به مدت 2 روز به انجام مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش خواهند پرداخت.
 
هواپیماهای بمب افکن سنگین راهبردی سوخو24 و اف4، اف5، اف7، میگ29، اف14، صاعقه، هواپیماهای سوخت رسان بوئینگ 707 و 747، هواپیماهای ترابری و پشتیبانی c130 به همراه انواع هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به موشک های نقطه زن و بمب های هوشمند برد بلند که از روز ها قبل به پایگاه شهید بابایی گسترش پیدا کرده اند، حضور دارند.
 
بر اساس سناریوهای از پیش طراحی شده قرار است که جنگنده های ارتش امروز از تسلیحات تمرینی برای عملیات های خود استفاده و تسلیحات جنگی را بکارگیری کنند.
قرار است سامانه ها و تسلیحات بومی و ارتقاء یافته اعم از بمب های هوشمند سنگین و نیمه سنگین، انواع موشک های لیزری، تلویزیونی، حرارتی، راداری، انواع راکت ها و بمب های تولید شده به دست متخصصان داخل کشور مورد استفاده قرار گیرند.