هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 ارديبهشت 1398
ساعت 08:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 دى 1397 ساعت 12:14 2019-1-9 12:14:34
شناسه خبر : 303708
نماینده ارومیه گفت: با استانی شدن انتخابات مشکلات امنیتی افزایش و دسترسی مردم به نمایندگان کاهش می‌یابد.
نماینده ارومیه گفت: با استانی شدن انتخابات مشکلات امنیتی افزایش و دسترسی مردم به نمایندگان کاهش می‌یابد.
 
 به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 19 دی) قوه مقننه در مخالفت با کلیات طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد استانی شدن انتخابات اظهار داشت: بر اساس اصل 62 قانون اساسی شرایط انتخاب شوندگان، انتخاب کنندگان و کیفیت انتخابات مشخص شده است، در ایران پس از مشروطه نیز طی 110 سال گذشته شیوه کنونی انتخابات برقرار بوده است. طبق این شیوه تعداد نمایندگان در هر حوزه مشخص و حوزه های انتخابیه بر پایه میزان جمعیت مشخص شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه برای تغییر انتخابات نباید حوزه های بزرگی چون تهران را ملاک قرار داد، افزود: استانی شدن انتخابات مغایر روح قانون اساسی است.
 
نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی بر مردم تکیه دارد، تصریح کرد: با استانی شدن انتخابات تشکیلات حزبی در رأس قرار می‌گیرد در حالی که در کشور ما تشکیلات حزبی دچار نقصان است.
 
قاضی‌پور تاکید کرد: با استانی شدن انتخابات پول، قدرت، زور و زر بر جامعه حاکم و مشکلات امنیتی افزایش و دسترسی مردم به نمایندگان کاهش می‌یابد. همچنین مشکلات قومیتی، گویشی و مذهبی ایجاد می شود.
 
نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: براساس قانون اساسی افراد از هر قوم و قبیله می‌توانند کاندیدا و به مجلس راه پیدا کنند اما با طرح مذکور محدودیت ایجاد می‌شود.