هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 فروردين 1398
ساعت 01:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 دى 1397 ساعت 10:51 2019-1-9 10:51:13
شناسه خبر : 303681
از ابتدای سال تاکنون در صنعت قطعه‌سازی تعداد ۱۳۰ هزار نفر تعدیل و ۱۵۰ هزار نفر تعلیق شده‌اند.
از ابتدای سال تاکنون در صنعت قطعه‌سازی تعداد ۱۳۰ هزار نفر تعدیل و ۱۵۰ هزار نفر تعلیق شده‌اند. 
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور در گردهمایی قطعه‌سازان خودرو از سراسر کشور با اشاره به وضعیت اشتغال در صنعت قطعه‌سازی افزود: اگرچه قطعه‌سازی یکی از صنایع اشتغال‌زای کشور به شمار می‌آید اما 280 هزار نفر از ابتدای سال تاکنون بیکار شده‌اند. وی با بیان اینکه از حدود 1200 قطعه‌سازی فعال در کشور، 400 واحد تعطیل و نیمه تعطیل هستند، افزود: قیمت‌های فروش قطعات، به‌‌رغم افزایش قیمت مواد اولیه و نهاده‌های تولید هنوز از سوی خودروسازان اصلاح نشده و بر همین اساس، قطعه‌سازان با زیان قابل توجهی روبه‌رو هستند. 
 
به‌گفته وی، مجموع مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان به بیش از 20 هزار میلیارد تومان می‌رسد. محبی‌نژاد اضافه کرد: مطالبات معوق سررسید گذشته قطعه‌سازان اکنون به رقمی بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان رسیده، علاوه ‌بر اینکه مشکلات حاد زنجیره تامین خودروسازی کشور نیز همچنان ادامه دارد. وی در ادامه اظهار داشت: مشکل قیمت فروش قطعات خودرو نیز باید حل شود. 
 
وی همچنین تصریح کرد: خودروسازان 31 درصد در سال جاری نسبت به سال گذشته و 60 درصد نسبت به برنامه، افت تولید داشته‌اند که اگر با چنین روندی وضعیت ادامه یابد، تولید تا پایان سال به صفر می‌رسد.