هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 فروردين 1398
ساعت 01:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 دى 1397 ساعت 10:44 2019-1-9 10:44:56
شناسه خبر : 303677
معاون اول رئیس‌جمهور از صنوف و فعالان اقتصادی درخواست کرد که مراعات حال مردم را در قیمت کالاها داشته باشند و گفت: شبکه‌ای منظم برای توزیع کالاهای اساسی تشکیل می‌شود.
معاون اول رئیس‌جمهور از صنوف و فعالان اقتصادی درخواست کرد که مراعات حال مردم را در قیمت کالاها داشته باشند و گفت: شبکه‌ای منظم برای توزیع کالاهای اساسی تشکیل می‌شود. 
 
به گزارش رجانیوز به نقل از «وطن‌امروز»، اسحاق جهانگیری در مراسم اعطای نشان امین‌الضرب با بیان اینکه «امروز شورای عالی سران 3 قوه تشکیل شده بود که بنده پیش از این جلسه در آن حضور داشتم»، گفت: در این شرایط پیچیده، رویکردها و سازوکارهای متعارف شناخته‌شده که به دلیل فرسایش، فساد و ناکارآمدی کارساز نیستند، قابلیت عملیاتی ندارند. 
 
وی اظهار داشت: تحریم‌هایی که از امسال به کشور بازگشته است، فشار حداکثری را روی فعالان اقتصادی و صاحبان کارخانجات وارد کرده و البته مردم مظلوم ایران را هم نشانه گرفته است. جهانگیری خاطرنشان کرد: تصور من این است که شرایط فعلی، وضعیت بسیار دشوار و سختی است اما با شناختی که از کشور و فعالان اقتصادی دارم، بر این باورم که این دوره یک دوره طولانی نخواهد بود، چرا که بسیار بی‌منطق و بی‌پشتوانه است. پس این زمستان سخت گذر خواهد کرد و ما موفق بیرون خواهیم آمد. 
 
وی گفت: آنها می‌خواهند معیشت مردم در سختی قرار گیرد و فروپاشی داخلی حاصل شود. وی گفت: انسجام امروز از نان شب برای کشور واجب‌‌‌‌‌‌تر است در حالی که عده‌ای زیر همین فشارها در حال له شدن هستند.
 
 وی اضافه کرد: هرچقدر که درآمد ارزی داریم اولین کالایی که وارد کشور می‌شود باید کالاهای اساسی باشد. پس من از تجار و صنوف محترم خواهش می‌کنم برای رعایت حال ملت همه تلاش خود را بکنند. این زمستان تمام خواهد شد و مردم قضاوت می‌کنند که چه کسانی در این مدت به فکر آنها بوده‌‌اند، پس باید در قالب یک شبکه توزیع سراسری کالاهای مناسب را به دست مردم بدهیم. 
 
پس کاسبان علاوه بر اینکه سود متعارف دارند، باید برای تامین معیشت مردم کار کنند. جهانگیری در ادامه سخنانش اظهار داشت: باید درآمدهای ارزی کشور را افزایش و صادرات را احیا کرد به این معنا که من همه مشکلات پیش روی صادرات را می‌دانم و حاضرم ساعت‌های دیگری را هم وقت بگذارم و صحبت‌‌های شما را بشنوم. وی یادآور شد: اولویت بعدی ما احیای تولید است و تامین نقدینگی باید در دستور کار دولت و اتاق‌‌های بازرگانی و البته نظام بانکی باشد. وی تاکید کرد: به خاطر شما کارآفرینان هم که شده قول می‌دهم بمانم و آنچه در توان دولت است را به صحنه بیاورم تا با کمک و مشورت شما از این دوره عبور کنیم. من به‌خاطر شما می‌مانم.