هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 فروردين 1398
ساعت 02:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 دى 1397 ساعت 10:31 2019-1-9 10:31:59
شناسه خبر : 303675
شورای عالی هماهنگی اقتصادی روز سه‌شنبه به ریاست حسن روحانی، رئیس‌جمهور و با حضور رئیس مجلس و معاونان قوا تشکیل جلسه داد.
شورای عالی هماهنگی اقتصادی روز سه‌شنبه به ریاست حسن روحانی، رئیس‌جمهور و با حضور رئیس مجلس و معاونان قوا تشکیل جلسه داد.
 
 به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، در آغاز جلسه، گزارشی از همکاری‌‌های اقتصادی با کشورهای همسایه و توافق‌‌های انجام‌شده برای گسترش مبادلات کالا و خدمات و سرمایه‌گذاری‌‌های مشترک ارائه شد و تسریع در انجام توافقات مورد تأکید قرار گرفت.
 
 همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از وضعیت خودروهای سواری وارداتی که در انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری- صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی هستند، ارائه داد و شورای عالی با تأکید بر اجرای مصوبه اخیر هیأت وزیران در این زمینه، تصمیم‌‌های لازم جهت تسریع در ترخیص خودروهای مشمول این مصوبه و رسیدگی قضایی به تخلفات و جرائم متخلفان در واردات خودرو را اتخاذ کرد.
 
 در ادامه این جلسه، رئیس‌کل بانک مرکزی گزارشی از پیشنهادها و اقدامات در جهت اصلاح نظام بانکی ارائه کرد و شورای عالی با هدف سلامت نظام بانکی، صیانت از حقوق سپرده‌گذاران در موسسات اعتباری، بهبود مدیریت و اصلاح این موسسات و نحوه تقویت نظارت بانک مرکزی در این زمینه، تصمیم‌‌های لازم را اتخاذ کرد.