هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 فروردين 1398
ساعت 01:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 دى 1397 ساعت 10:29 2019-1-9 10:29:41
شناسه خبر : 303673
نماینده مردم تبریز در مجلس مشکلات اقتصادی کشور را حاصل عملکرد غربگرایان دانست که مسیر اقتصادی کشور را منحرف و مردم را دچار مشکلات جدی کردند.
نماینده مردم تبریز در مجلس مشکلات اقتصادی کشور را حاصل عملکرد غربگرایان دانست که مسیر اقتصادی کشور را منحرف و مردم را دچار مشکلات جدی کردند.
 
محمداسماعیل سعیدی، با اشاره به اینکه مشکلات کشور ناشی از تفکر و روحیه غربگرایی است، اظهار داشت: ما مخالف پیشرفت و توسعه کشور نیستیم بلکه می‌توان از نقاط مثبت کشورهای خارجی در عرصه‌‌های مختلف استفاده کرد اما چیزی که برای کشور مشکل‌ساز می‌شود، روحیه وابستگی به غرب است. 
 
وی با بیان اینکه برخی این تصور را دارند که راه برون‌رفت از مشکلات کشور از غرب عبور می‌کند، ابراز داشت: برخی مرعوب غرب و مظاهر غربی شدند و چشم خود را به روی ظرفیت‌ها و توانمندی‌‌های داخلی بسته‌‌‌‌اند، غافل از اینکه مشکلات کشور تنها با نگاه به درون و تکیه به استعداد جوان‌ها و به‌کار‌‌‌گیری تمام ظرفیت‌‌های موجود داخل برطرف خواهد شد.
 
 نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی استفاده از تجربیات کشورهای دنیا را امری منطقی و معقول دانست و گفت: هیچکس خواهان قطع ارتباط با دیگر کشورها نیست، بلکه می‌توان از پیشرفت‌‌های کشورها استفاده کرد اما نباید به بهانه پیشرفت و توسعه کشور، تسلیم زیاده‌خواهی کشورهای سلطه‌طلب شد. 
 
وی با بیان اینکه وابستگی به کشورهای غربی همیشه باعث عقب‌ماندگی کشور در عرصه‌‌های مختلف بوده است، اظهار کرد: در طول تاریخ، کشور ما از وابستگی به غرب خسارت فراوانی دیده است و اگر بنا باشد کشور همانند گذشته به غرب وابستگی پیدا کند، تاریخ تکرار خواهد شد.
 
 سعیدی مشکلات اقتصادی جامعه را ناشی از تفکر غرب‌زده عنوان کرد و گفت: مشکلات و چالش‌‌های اقتصادی کشور حاصل عملکرد مسؤولانی با تفکر غرب‌زده است که مسیر اقتصادی کشور را منحرف و مردم جامعه را دچار مشکلات جدی کردند.
 
منبع:رسا