هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 1 ارديبهشت 1398
ساعت 11:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 دى 1397 ساعت 09:44 2019-1-9 09:44:06
شناسه خبر : 303658
اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در نشست خود دریافت عوارض از گردشگران خارجی را که به این شهر سفر می‌کنند به تصویب رساندند.
اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در نشست خود دریافت عوارض از گردشگران خارجی را که به این شهر سفر می‌کنند به تصویب رساندند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد درباره این مصوبه گفت: بر اساس آن شهرداری مشهد مکلف است برای یک‌بار در هر سال شمسی نسبت به دریافت 10 یورو یا معادل آن بر مبنای نرخ پایان روز بازار ثانویه اعلامی از سوی بانک مرکزی، از گردشگران غیرایرانی به عنوان عوارض گردشگری اقدام کند. 
 
محمدرضا حیدری افزود: به منظور توسعه زیرساخت‌ها و خدمات گردشگری شهر مشهد تا 10 درصد عوارض وصول شده از گردشگران خارجی به مرجع وصول‌کننده(غیر از شهرداری) و تا 10 درصد نیز به طرح‌های مشترک شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اختصاص می‌یابد. 
 
وی ادامه داد: شهرداری مشهد می‌تواند با عنایت به حضور گردشگران غیرایرانی در حوزه سلامت و درمان 10 درصد از کل مبلغ دریافتی بابت هزینه‌های درمان را(مازاد بر هزینه‌های درمانی گردشگر) از گردشگران خارجی استفاده‌کننده از خدمات بهداشتی و درمانی به عنوان عوارض برخورداری از خدمات درمانی در شهر مشهد دریافت کند.
 
رئیس شورای شهر مشهد گفت: بر اساس این مصوبه تا 10 درصد از عوارض وصولی به عنوان کارمزد به مراکز بهداشتی درمانی دریافت‌کننده عوارض مذکور اختصاص می‌یابد، همچنین اتباع غیرایرانی دارای کارت اقامت از پرداخت عوارض این مصوبه معاف هستند. 
 
خراسان رضوی با محوریت مشهد پارسال میزبان 31/5 میلیون گردشگر داخلی و حدود سه میلیون گردشگر خارجی از 20 کشور جهان بود. در بخش گردشگری سلامت نیز تنها طی امسال تاکنون 200 هزار گردشگر سلامت عراقی در بیمارستان‌های مشهد تحت درمان قرار گرفته‌اند.
 
منبع:کیهان