هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 تير 1398
ساعت 14:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 دى 1397 ساعت 09:43 2019-1-9 09:43:08
شناسه خبر : 303657
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور در یکی از شعب موسسه خیریه بهشت امام‌رضا‌(ع) در تهران در جریان روند خدمات‌دهی این مرکز به کودکان و نوجوانان بی سرپرست و معلول قرار گرفت.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور در یکی از شعب موسسه خیریه بهشت امام‌رضا‌(ع) در تهران در جریان روند خدمات‌دهی این مرکز به کودکان و نوجوانان بی سرپرست و معلول قرار گرفت.
 
پرویز فتاح  با حضور در مجموعه منطقه ۵ موسسه خیریه بهشت امام رضا(ع) ضمن گفت‌و‌گوی صمیمانه با کودکان و نوجوانان مددجوی این موسسه از نزدیک در جریان برنامه‌ها و خدمات تفریحی، ورزشی و درمانی متنوع این مرکز قرار گرفت. موسسه خیریه بهشت امام رضا (ع) که نهادی غیر‌دولتی و مردمی است، هم‌اکنون با نگهداری از 146کودک در سه مرکز در سطح شهر تهران و حمایت از 30 کودک در خانواده یکی از بزرگترین مراکز نگهداری از ایتام و معلولین بی‌سرپرست در کشور می‌باشد. 
 
۶۲۰ هزار خانوار جدید امسال تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند
 
رئیس ‌کمیته امداد فتاح با بیان اینکه ۶۲۰ هزار خانوار جدید امسال تحت حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند، گفت: خانوارهای شهری جدیدی که امسال مورد حمایت قرار گرفته‌اند، تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار دارند.
 
 به گزارش فارس، سیدپرویز فتاح، رئیس‌کمیته امداد که به منظور تشریح برنامه‌های کمیته امداد در حوزه بهداشت و درمان مددجویان به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی رفته بود، خواستار یکپارچه‌ سازی بیمه درمانی مددجویان تحت حمایت این نهاد شد.
 
وی با تشریح خدمات کمیته امداد در حوزه بهداشت و سلامت مددجویان، گفت: در حال حاضر مددجویان روستایی کمیته امداد تحت پوشش بیمه روستایی هستند و مددجویان شهری از خدمات بیمه درمانی این نهاد مبتنی بر پزشک خانواده برخوردارند.
 
فتاح با بیان اینکه ۶۲۰ هزار خانوار جدید امسال تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته‌اند، ادامه داد: خانوارهای شهری جدیدی که امسال مورد حمایت قرار گرفته‌اند، تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار دارند.
 
رئیس‌کمیته امداد با تاکید بر اینکه پراکندگی بیمه مددجویان مشکلاتی برای ارائه خدمات مطلوب ایجاد می‌کند، خاطرنشان کرد: براساس ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر ایجاد وحدت رویه در بیمه‏های درمانی، کمیته امداد آمادگی دارد بیمه درمان مددجویان شهری خود را به سازمان بیمه سلامت واگذار کند، در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنیم بیمه پایه نیازمندان روستایی و افراد تحت حمایت امداد در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر مجدد به کمیته امداد واگذار شود.
 
فتاح با اشاره به اجرای طرح رفع سوء تغذیه کودکان زیر ۵ سال که با محوریت وزارت بهداشت و مشارکت کمیته امداد در حال اجرا است، گفت: با توجه به اینکه تنها حدود ۱۲ درصد مددجویان کمیته امداد از این طرح برخوردارند و از سوی دیگر شناسایی و معرفی کودکان مشمول و تعیین سبد غذایی و پایش آن به عهده وزارت بهداشت است، پیشنهاد می‌شود اجرای برنامه رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال از فعالیت‌های کمیته امداد منفک و به وزارت بهداشت محول شود.
 
منبع:کیهان