هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 خرداد 1398
ساعت 00:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 دى 1397 ساعت 09:41 2019-1-9 09:41:40
شناسه خبر : 303656
استاد برجسته درس خارج حوزه با ‌اشاره به نقشه‌های شوم دشمنان برای ضربه زدن به روحانیت و مرجعیت تاکید کرد که مرجعیت و روحانیت حذف شدنی نیست.
استاد برجسته درس خارج حوزه با ‌اشاره به نقشه‌های شوم دشمنان برای ضربه زدن به روحانیت و مرجعیت تاکید کرد که مرجعیت و روحانیت حذف شدنی نیست.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار طلاب و فضلای مدارس علمیه امام حسین(ع) و الغدیر اهواز، با استناد به حدیثی به تبیین ویژگی‌ها و شاخص‌های عالمان و طالبان علم پرداخت و گفت: طالبان علم جویندگان راه حقیقت و بهشت هستند، ملائک و همه موجودات حتی ماهیان دریا برای طالبان علم طلب استغفار می‌کنند.
 
به گزارش رسا، این مرجع تقلید طلبگی و سربازی امام عصر(عج) را افتخار و توفیقی بزرگ دانست و خطاب به طلاب حاضر در جلسه، ابراز داشت: هر روز و شب باید خدا را شاکر باشید که در این مسیر مقدس قرار گرفته‌اید؛ قدر این نعمت را بدانید و با تمام وجود در انجام رسالت خود کوشا باشید.
 
وی به تبیین رموز موفقیت طلاب علوم دینی پرداخت و یادآور شد: اگر طلاب سه اصل نظم، داشتن پشتکار و اخلاص در نیت را داشته باشند، خدای متعال نیز به آنها توفیق عطا می‌کند.
 
استاد برجسته درس خارج حوزه در ادامه سخنان خود با ‌اشاره به تشدید هجمه‌ها علیه روحانیت و مرجعیت، به تبیین چرایی این هجمه‌ها پرداخت و گفت: دشمنان از مرجعیت و عاشورای حسینی ضربه خورده‌اند، آنها تصریح کرده‌اند تا این دو اصل هست، نخواهیم توانست در برابر شیعه و پیروان مکتب اهل بیت(ع) کاری از پیش ببریم.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه مرجعیت حذف شدنی نیست، افزود: آنها تا به حال هرچه تلاش کرده‌اند این دو اصل را کمرنگ کنند نتوانسته‌اند، حوزه علمیه قم امروز چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی قابل قیاس با گذشته نیست؛ عاشورا و اربعین نیز هر سال باشکوه و عظمت بیشتری برگزار می‌شود.
 
این مرجع تقلید در ادامه با ‌اشاره به موقعیت ویژه خوزستان، ابراز داشت: خوزستان و اهواز موقعیت ویژه و حساسی دارند، دشمنان برای این منطقه برنامه‌ها دارند، شما باید سعی کنید به شبهات آشنا باشید و جواب آنها را بدهید.
 
وی یادآور شد: وهابیت تکفیری در حال نزول و پایان عمرشان نزدیک است، آنها با پول‌های سعودی می‌خواهند برنامه‌های خود را دنبال کنند؛ شما در مقابل برنامه‌های وهابیت باید به صورت جهادی کار کنید.
 
منبع:کیهان