هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 خرداد 1398
ساعت 02:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 18 دى 1397 ساعت 15:47 2019-1-8 15:47:10
شناسه خبر : 303627
رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید آنکارا نمی‌تواند حرف‌هایی را که جان بولتون در سرزمین‌های اشغالی فلسطین در خصوص عملیات نظامی ترکیه در سوریه گفت، بپذیرد.
رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید آنکارا نمی‌تواند حرف‌هایی را که جان بولتون در سرزمین‌های اشغالی فلسطین در خصوص عملیات نظامی ترکیه در سوریه گفت، بپذیرد.
 
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید آنکارا نمی‌تواند حرف‌هایی را که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سرزمین‌های اشغالی فلسطین در خصوص عملیات نظامی ترکیه در سوریه گفت، بپذیرد.
 
جان بولتون اکنون در ترکیه به‌سر می‌برد تا با مقامات ترکیه‌ای در خصوص وضعیت مناطق شمالی سوریه پس از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور گفت‌وگو کند. سخنان آقای اردوغان امروز و هم‌زمان با حضور مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ترکیه ایراد شده است.
 
بولتون دیروز در سرزمین‌های اشغالی بود و تاکید کرده بود که با ترکیه در خصوص وضعیت کُردهای تحت حمایت آمریکا پس از این خروج صحبت خواهد کرد. شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» از حمایت واشنگتن برخوردارند.
 
اردوغان با خطا خواندن صحبت‌های بولتون در فلسطین اشغالی تاکید کرد که نقشه عملیاتی نیروهای ترکیه برای اقدام نظامی در شرق فرات آماده است. وی تصریح کرد: «به‌زودی برای از بین بردن تروریست‌ها در قلمرو سوریه اقدام می‌کنیم.»
 
دولت سوریه حضور ترکیه در خاک خود را غیرقانونی و خلاق قوانین بین‌المللی می‌داند.
 
آقای اردوغان همچنین گفت: «آنهایی که می‌گویند ترکیه کُردها را سلاخی می‌کند، واقعیت را به خوبی می دانند و تنها به‌دنبال تاثیر گذاشتن بر جامعه بین‌المللی هستند.»
 
وی افزود: «کدام کُردی به جز تروریست‌ها توسط ترکیه کشته شده است؟ ما باید تروریست‌ها را در هر جا که هستند از بین ببریم.»
 
بحث بر سر شمال سوریه و وضعیت کردها در این منطقه پس از آن بالا گرفت که رئیس‌جمهور آمریکا روز 28 آذر گذشته، اعلام کرد نیروهای آمریکایی از سوریه خارج خواهند شد. آمریکایی‌ها بدون مجوز دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارند.
 
منبع:العالم