هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 17 دى 1397 ساعت 17:01 2019-1-7 17:01:55
شناسه خبر : 303519
کوین کنستانت، بازیکن جدیدی است که در بوق و کرنا به عضویت تراکتورسازی در آمده است.
مدافع هافبکی اهل گینه که سابقه‌ای درخشان از حضور در لیگ‌های معتبر فوتبال اروپا دارد. کنستانت در میلان، جنوا، کیه‌وو و بولونا در سری‌آ بازی کرده و البته سابقه حضور در سوپرلیگ سوئیس و ترکیه را نیز در کارنامه دارد. از کوین کنستانت به‌عنوان بمب نقل و انتقالاتی یاد می‌شود. بازیکنی که ۱۴ ماه دور از فوتبال بوده و همین می‌تواند باعث نگرانی باشد. نگرانی از اینکه مبادا کنستانت از آمادگی دور باشد و فقط نام و آوازه حضور در میلان و سری‌آ را با خود به تبریز بیاورد.
 
کوین کنستانت، بازیکن جدیدی است که در بوق و کرنا به عضویت تراکتورسازی در آمده. مدافع هافبکی اهل گینه که سابقه‌ای درخشان از حضور در لیگ‌های معتبر فوتبال اروپا دارد. کنستانت در میلان، جنوا، کیه‌وو و بولونا در سری آ بازی کرده و البته سابقه حضور در سوپرلیگ سوئیس و ترکیه را نیز در کارنامه دارد.
 
کنستانت در ایتالیا و میلان، کار با ماسیمیلیانو آلگری را در کارنامه دارد. مربی مشهوری که بعد از موفقیت در میلان، روی نیمکت یوونتوس نشست و همچنان هم مسؤولیت کادر‌فنی این باشگاه بزرگ ایتالیایی را در اختیار دارد. آلگری که از او به‌عنوان یک تئوریسین موفق نام برده می‌شود، در طول ۲ فصل، ۴۵ بار از کنستانت استفاده کرد و این بازیکن را در ترکیب میلان قرار داد. به جز آلگری، کوین کنستانت بازی زیر نظر مربیان مشهور دیگری را هم تجربه کرده. او در کیه‌وو، شاگرد استفانو پیولی و دومینیکو دی‌کارلی بوده. مربیانی که به ترتیب مربیگری فیورنتینا و کیه‌وو را در سری‌آ بر عهده دارند.
 
در جنوا، ابتدا آلبرتو ماله‌زانی و سپس پاسکواله مارینو مربیان کنستانت بودند. ماله‌زانی مدتی است که از فوتبال دور شده اما مارینو هدایت اسپیزیا را بر عهده دارد. در بولونا هم کنستانت تجربه بازی زیر نظر یک مربی مشهور را در کارنامه دارد. هافبک سابق تیم ملی ایتالیا، یعنی روبرتو دونادونی. او بود که برای موفقیت جنوا، کنستانت را از ترابزون‌اسپور خرید اما تنها ۷ بار از وجودش در سری‌آ استفاده کرد. در ترابزون‌اسپور، شوتا آرولادزه مشهور سرمربی کنستانت بود. مهاجم سابق تیم ملی گرجستان و باشگاه‌هایی نظیر آژاکس و ترابزون‌اسپور که مربی تیم ترکیه‌ای هم شده بود. آرولازده این روزها هدایت پاختاکور در لیگ ازبکستان را بر عهده دارد.
 
کوین کنستانت تجربه گلزنی به دروازه‌بان‌های بسیاری را دارد که از بین آنها سیریگو و آندوخار مشهورترین هستند. سیریگو سال‌ها عضو باشگاه پاری‌سن‌ژرمن در فرانسه بود و آندوخار هم بارها برای تیم ملی آرژانتین به میدان رفته و درون دروازه این تیم ایستاده است. همچنین کنستانت در بازی ایران- گینه که چند هفته قبل از آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ برگزار شد، یکی از گل‌های گینه را وارد دروازه ایران و دنیل داوری کرد. اینها نکات مثبتی بود درباره کوین کنستانت اما این مدافع- هافبک نکته‌های منفی نیز در کارنامه خود دارد. از آخرین بازی رسمی کنستانت و آخرین حضور او در زمین فوتبال، یک سال و ۲ ماه می‌گذرد. او ۴ نوامبر ۲۰۱۷، در لیگ سوئیس و در ترکیب سیون وارد زمین شد و مقابل زوریخ بازی کرد. از آن تاریخ – ۱۴ آبان ۱۳۹۶- به بعد او نه تنها در زمین حضور نداشته بلکه پیراهن هیچ باشگاهی را نپوشیده. از کوین کنستانت به‌عنوان بمب نقل و انتقالاتی یاد می‌شود. بازیکنی که ۱۴ ماه دور از فوتبال بوده و همین می‌تواند باعث نگرانی باشد. نگرانی از اینکه مبادا کنستانت از آمادگی دور باشد و فقط نام و آوازه حضور در میلان و سری‌آ را با خود به تبریز بیاورد.
 
منبع: روزنامه ایران ورزشی