هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 12:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 12 دى 1397 ساعت 12:20 2019-1-2 12:20:17
شناسه خبر : 303069
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ تا ۲۲ بهمن برگزار می‌شود. این جشنواره به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) به مدت ۲ روز تعطیل خواهد بود.
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ تا ۲۲ بهمن برگزار می‌شود. این جشنواره به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) به مدت ۲ روز تعطیل خواهد بود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، ابراهیم داروغه‌زاده در نخستین مصاحبه خود پس از معرفی به عنوان دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، از آغاز زودتر از موعد این جشنواره خبر داده بود و گفته بود: به دلیل مصادف شدن با ایام فاطمیه(س)، جشنواره امسال احتمالاً چند روز زودتر از دهه فجر یعنی از هشتم یا دهم بهمن ماه شروع شود و ۱۸ بهمن به کار خود خاتمه دهد. 
 
اما تاریخ قطعی برگزاری جشنواره سی و هفتم فیلم فجر روزهای ۱۰ تا ۲۲ بهمن تعیین شد. مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره درباره تداخل برگزاری جشنواره با ایام فاطمیه(س) به فارس گفت: به همین مناسبت، جشنواره روزهای ۱۹ و ۲۰ بهمن تعطیل خواهد بود.
 
شنبه ۲۰ بهمن، سالروز شهات حضرت فاطمه(س) و همزمان با ایام فاطمیه دوم است.
 
منابع روایی، شهادت حضرت فاطمه(س) را ۷۵ روز یا ۹۵ روز بعد از رحلت پیامبر(ص) بیان کرده‌‌اند. رحلت آن حضرت در ۲۸ صفر است. (ماه  قمری ممکن است ۲۹ روز یا ۳۰ روز بوده باشد)
 
بنا به روایت ۷۵ روز، روزهای سیزدهم تا پانزدهم جمادی الاول (۳۰ دی تا ۲ اسفند) ایام فاطمیه اول است و بنا به روایت ۹۵ روز، ایام فاطمیه دوم روزهای سوم تا پنجم جمادی‌الثانی (۲۰ تا ۲۲ بهمن) خواهد بود.
 
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ تا ۲۲ بهمن ماه همزمان با گرامیداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.