هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 29 اسفند 1397
ساعت 01:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 20 آذر 1397 ساعت 15:40 2018-12-11 15:40:28
شناسه خبر : 301127
ارتش آمریکا از پایان عملیات جستجو برای یافتن پنج مفقود حادثه سقوط دو هواپیمای تفنگداران دریایی این کشور در سواحل ژاپن خبر داد و اعلام کرد که این نظامیان کشته شدند.
ارتش آمریکا از پایان عملیات جستجو برای یافتن پنج مفقود حادثه سقوط دو هواپیمای تفنگداران دریایی این کشور در سواحل ژاپن خبر داد و اعلام کرد که این نظامیان کشته شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، پنج روز بعد از انتشار برخی خبرها درباره برخورد دو هواپیمای تفنگداران دریایی آمریکا در سواحل ژاپن در زمان سوخت‌گیری در آسمان، حالا ارتش آمریکا رسما اعلام کرده که پنج مفقود این حادثه کشته شدند و در مجموع شش نیروی آمریکایی جان باختند.
 
رسانه‌های آمریکا پانزدهم آذر گزارش دادند که دو هواپیمای تفنگداران دریایی آمریکا در نزدیکی سواحل ژاپن سقوط کردند.  یکی از این هواپیماها « کی‌سی-۱۳۰» است که از آن برای سوخت‌رسانی هوایی استفاده می‌شود و دیگری، جنگنده «اف/ای-۱۸ هورنت» بود
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش آمریکا امروز سه شنبه از پایان عملیات جستجو و امداد برای پنج مفقود این حادثه خبر داد و اعلام کرد که این نیروهای آمریکایی «کشته» شدند.
 
با اعلام ارتش آمریکا، تعداد تلفات سقوط دو هواپیمای این کشور در سواحل ژاپن شش کشته اعلام شد و تنها یک نظامی آمریکایی توانست از این حادثه جان سالم به در ببرد.
 
مقام‌های آمریکایی پیشتر گفته‌ بودند این دو هواپیما از پایگاهی در «ایواکانی»، واقع در غرب هیروشیما پرواز کرده‌اند و در حال انجام تمرین‌های نظامی معمول بوده‌اند که در حدود ۲۰۰ مایلی سواحل ژاپن دچار سانحه شده‌اند. 
 
خبرگزاری فرانسه پیشتر گزارش داده بود که این دو هواپیما هنگام سوخت‌گیری در آسمان به یکدیگر برخورد و نزدیکی سواحل ژاپن سقوط کردند اما ارتش آمریکا این روایت را تأیید نکرد.
 
در خبرها آمده بود که این دو هواپیمای آمریکایی هفت سرنشین داشتند و ژاپنی‌ها توانستند یکی از سرنشین‌ها را نجات دهند.