هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 1 ارديبهشت 1398
ساعت 11:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 19 آذر 1397 ساعت 14:48 2018-12-10 14:48:07
شناسه خبر : 300979
روزنامه آرمان هم که از مدعیان رانت‌بازی رحمانی فضلی است هیچ‌زمان به چگونگی رشد فرزندان مرحوم هاشمی در بدنه حکومت نپرداخته است. آیا واقعا فرزندان مرحوم هاشمی تافته جدا بافته‌ای بودند یا از ژن خوب بهره می‌بردند.
روزنامه آرمان هم که از مدعیان رانت‌بازی رحمانی فضلی است هیچ‌زمان به چگونگی رشد فرزندان مرحوم هاشمی در بدنه حکومت نپرداخته است. آیا واقعا فرزندان مرحوم هاشمی تافته جدا بافته‌ای بودند یا از ژن خوب بهره می‌بردند.
گروه سیاسی-رجانیوز: گویا قرار نیست حالا حالاها حواشی ساختمان فاطمی تمامی داشته باشد. حاشیه‌هایی که همگی از دفتر ریاست و شخص رحمانی فضلی نشات می‌گیرد و دیگر صدای رسانه‌های حامی دولت را هم در آورده است.
 
به گزارش رجانیوز ماجرای حاشیه‌های رحمانی فضلی وزیرکشور، از آنجایی شروع شد که فرهاد دژپسند، وزیر تازه کار امور اقتصادی و دارایی، با صدور حکمی،‌هادی رحمانی فضلی یعنی (فرزند وزیرکشور) را به عنوان مشاورجوان خود منصوب کرد. این اتفاق باعث شد که خیلی سریع روزنامه‌های اصلاح‌طلب دهان به شکایت باز کنند و از وقوع رانتی غیرقابل بخشش خبر دهند. 
 
 
 
 
 
 
بعد از شکل گیری موج انتقادات، وزیر اقتصاد در گفتگویی با سایت الف با دفاع از انتصاب خود گفته بود:
«اینکه‌هادی رحمانی فضلی پسر وزیر کشور است، کاملا درست است، اما علت انتخاب او به عنوان مشاور جوان، نسبتش با رحمانی فضلی نیست؛ بلکه آشنایی شخص خودم از توانمندی‌های ایشان است، زیرا او از دوره کارشناسی، یکی از دانشجویان خوبم بوده و به همین دلیل وقتی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل شد، وی را به عنوان کمک استاد انتخاب کردم که در امور آموزشی و تحصیلی به بنده کمک می‌کرد.»
 
بعد از اظهارنظرهای فرهاد دژپسند، روزنامه آفتاب یزد در شماره روز 5 آذر 97 با انتشار گزارشی تحت عناون «جوانان رانتی به جای مدیران بازنشسته» به تندی به سخنان دژپسند واکنش نشان داد و نوشت:
« سخنان و دفاعیات دژپسند پیرامون این انتصاب، اما عذر بدتر از گناه است. او خود با صراحت می‌گوید که‌ هادی رحمانی فضلی را برای اینکه استاد راهنمایش بوده انتخاب کرده است، موضوعی که قاعدتا نه تنها تایید کننده درستی اقدام وزیر دراین انتصاب نیست بلکه شکل دیگری از نمایش رانت در نهادها و سازمان‌های کشور است.» 
 
انتصاب پسر وزیر کشور به سمت مشاور وزیر اقتصاد اتفاق کاملا نادرستی است؛ اتفاقی که برای اطرافیان جناب وزیر کشور این اواخر زیاد دارد اتفاق می‌افتد. اما یک نکته را نباید فراموش کرد و آن این است که سروصدای رسانه‌ای اصلاح‌طلبان بر سر رانت‌بازی جناب وزیرکشور نه از باب عدالتخواهی که از باب سیاسی‌کاری صرف بوده. این مسئله از دو زاویه قابل بررسی است.
 
اول اینکه اگر اصلاح‌طلبان به واقع درد عدالت و عدم رانت دارند پس چرا قبل‌تر از این روحیه‌ی عدالت‌خواهی خود رونمایی نکرده‌اند. حسن روحانی در حکمی برادر خود یعنی حسین فریدون را به سمت دستیار ویژه‌ی رییس جمهور منصوب کرد و در مذاکرات کنار تیم اصلی به خارج از کشور فرستاد، اما صدایی از هیچ کدام از روزنامه‌های اصلاح‌طلب در نیامد. در صورتی که برادر رییس جمهور یکی از متهمان جرایم اقتصادی نیز بوده و کم حاشیه سازی نکرده است.
 
البته روزنامه آرمان هم که از مدعیان رانت‌بازی رحمانی فضلی است هیچ‌زمان به چگونگی رشد فرزندان مرحوم هاشمی در بدنه حکومت نپرداخته است. آیا واقعا فرزندان مرحوم هاشمی تافته جدا بافته‌ای بودند یا از ژن خوب بهره می‌بردند.
 
نکته دوم هم در رابطه اصلاح‌طلبان با موضوع رانت، مسئله جناح بازی‌های سیاسی است. رحمانی فضلی پسوند اصولگرایی را با خود حمل می‌کند و این کافی است تا رانت‌بازی او دیده شود اما رانت‌بازی‌های جناب روحانی نه!
 
به هر حال رحمانی فضلی این روزها به رانت بازی متهم است و باید تکلیف خودش را با این مسئله روشن کند. روزنامه آرمان در شماره روز 19 آذر 97 در گزارشی تحت عنوان « سامانی از نزدیکان وزیرکشور، گزینه استانداری» باز هم از یک رانت‌بازی جدید از اطرافیان وزیرکشور رونمایی کرد. آرمان نوشت:
« سیدسلمان سامانی 38 ساله دندانپزشک است و گفته می‌شود از نزدیکان آقای‌رحمانی فضلی است؛ از سال 92 یعنی همزمان با وزیر شدن رحمانی فضلی از شورای شهر فاروج از توابع شیروان به وزارت کشور آمد. جالب آنجاست که برخی سایت‌های خبری نوشتند: «سامانی با توجه به اینکه در جلسات شورای شهر فاروج شرکت نمی‌کرد، طبق قوانین موجود از عضویت در شورای شهرستان مذکور کنار گذاشته شد و پس از آن راهی وزارت کشور شد!» 
 
آرمان مدعی شده که سامانی از نزدیکان رحمانی فضلی که قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و استان‌ها و سخنگوی وزارت کشور بوده اکنون گزینه استانداری است و این ناشی از رانتی است که رحمانی از ابتدا تخم لق‌اش را در باغچه وزارت کشور کاشته است.
 
از طرفی دیگر در برخی اخبار، حکم به کارگیری داماد رحمانی فضلی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد آکسفورد مشاهده می‌شود.
 
 
 
آنچه مشخص است این بوده که رحمانی فضلی در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برد. اخبار انتصاب فامیلی او در وزارت کشور و وزارت اقتصاد و حالا شهرداری به تیتریک خبرگزاری‌ها تبدیل شده و تشدید این مسئله دیوار اعتماد مردم را فروخواهد ریخت. در این قضیه یا شخص رحمانی فضلی باید شفاف‌سازی کند یا نهادهای مربوطه باید به این انتصاب‌های خانوادگی در مناسب دولتی رسیدگی کنند.