هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 17:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 08:52 2018-12-6 08:52:54
شناسه خبر : 300638
پایگاه اینترنتی «واشنگتن اگزماینر» نوشته‌: تحلیلگران نظامی بر این باورند ناوهای هواپیمابر آمریکا ممکن است به واسطه تولید سامانه‌های تسلیحاتی دوربردتر به زودی منسوخ شوند.
پایگاه اینترنتی «واشنگتن اگزماینر» نوشته‌: تحلیلگران نظامی بر این باورند ناوهای هواپیمابر آمریکا ممکن است به واسطه تولید سامانه‌های تسلیحاتی دوربردتر به زودی منسوخ شوند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از کیهان؛ ناوهای هواپیمابر آمریکا یکی از مظاهر قدرت سخت این کشور هستند اما پیشرفت‌های سریع در تکنولوژی‌های نظامی باعث شده برخی کارشناسان به این نتیجه برسند که به زودی «این ناوهای غول‌پیکر به سرنوشت دایناسورها گرفتار خواهند شد».
 
پایگاه اینترنتی واشنگتن اگزماینر در گزارشی در همین زمینه تحت عنوان «ناوهای هواپیمابر آمریکا ممکن است به سرنوشت دایناسورها دچار شوند» نوشته: تحلیلگران مسائل راهبردی و نظامی بر این باورند که ناوهای هواپیمابر آمریکا ممکن است از یک مشکل به مراتب بزرگ‌تر رنج ببرند: ناوهای هواپیمابر آمریکا ممکن است به علت تصمیمات کوته‌بینانه و به واسطه تولید سامانه‌های تسلیحاتی دوربردتر به زودی منسوخ شوند. 
 
این گزارش می‌افزاید: «برنامه نیروی دریایی آمریکا این است که در هر سه سال یک فروند ناو هواپیمابر تولید کند تا بتواند تا سال 2030 ناوگانی متشکل از 12 فروند از این ناوهای هواپیمابر را به وجود آورد. با این حال، تاریخ‌نگاران معتقدند که نیروی دریایی آمریکا باید از جنگ جهانی دوم یک درس بیاموزد. در خلال جنگ جهانی دوم بود که کشتی جنگی بزرگ ژاپنی‌ها، موسوم به یاماتو، قربانی نیروی هوایی آمریکا شد. این کشتی جنگی ژاپنی که به بیش از یکصد و پنجاه قبضه توپ و آتشبار مجهز بود قدرتمندترین کشتی جنگی زمان خود محسوب می‌شد این کشتی جنگی عظیم‌الجثه هنگامی که سرگرم دفاع از اوکیناوا بود به علت حملات متعدد بمب‌افکن‌ها و اژدر‌افکن‌های آمریکایی منفجر و غرق شد.»