هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 2 شهريور 1398
ساعت 17:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 16:37 2018-12-5 16:37:49
شناسه خبر : 300620
وزیر انرژی عربستان سعودی امروز چهارشنبه و یک روز مانده به نشست اوپک در ,وین پایتخت اتریش، در این شهر با نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران دیدار کرده است.
وزیر انرژی عربستان سعودی امروز چهارشنبه و یک روز مانده به نشست اوپک در ,وین پایتخت اتریش، در این شهر با نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران دیدار کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، منابع رسانه‌ای از دیدار «خالد الفالح» وزیر انرژی عربستان سعودی با «برایان هوک» نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و رئیس «گروه اقدام ایران» در وین پایتخت اتریش خبر داده است.
 
در حالی که فردا پنج شنبه نشست ۱۷۵ اوپک با حضور اعضا در وین آغاز به کار می‌کند، وزیر انرژی عربستان سعودی امروز چهارشنبه در همین شهر با نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران دیدار دوجانبه ترتیب داد.
 
بنا بر نوشته خبرگزاری «رویترز»، خبر دیدار «خالد الفالح» با «برایان هوک» را منابع مطلع به این رسانه غربی اطلاع دادند.
 
این مقام آمریکایی اواخر آبان ماه در سفر به فلسطین اشغالی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره اعمال تحریم‌های علیه ایران رایزنی کرده بود.
 
برایان هوک روز دوشنبه (۱۲ آذر) هم در اظهاراتی کشورهای اروپایی را به لزوم فشار بر ایران و اعمال تحریم‌ها به دلیل برنامه موشکی این کشور فراخوانده بود.
 
دیدار وزیر انرژی عربستان سعودی با نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در حالی انجام شده که در هفته‌های اخیر «دونالد ترامپ» از مواضع ریاض در قبال پایین آوردن بهای جهانی نفت و حمایت از تحریم‌های ایران تمجید کرده است.
 
برایان هوک هفته گذشته در یک کنفرانس خبری ادعاهای زیادی علیه ایران مطرح کرد و از آنچه که «موشک‌های ارسال شده ایران برای حوثی‌ها در یمن» خوانده بود، رونمایی کرده بود.