هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 15:33 2018-12-5 15:33:31
شناسه خبر : 300598
نماینده مردم کرمان گفت:عامل بدبختی، مفسدان اقتصادی هستند که در اطراف برخی مقامات ارشد دولت لانه کرده اند و اجازه نمی دهند به پرونده آن‌ها رسیدگی شود.
نماینده مردم کرمان گفت:عامل بدبختی، مفسدان اقتصادی هستند که در اطراف برخی مقامات ارشد دولت لانه کرده اند و اجازه نمی دهند به پرونده آن‌ها رسیدگی شود.
نماینده مردم کرمان گفت:عامل بدبختی، مفسدان اقتصادی هستند که در اطراف برخی مقامات ارشد دولت لانه کرده اند و اجازه نمی دهند به پرونده آن‌ها رسیدگی شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر ، محمدمهدی زاهدی، نماینده کرمان امروز(چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس، ضمن گرامیداشت روز دانشجو،گفت: در آستانه ۱۶ آذرماه  قرارداریم که این روز، یادآور شهادت ۳ دانشجوی عزیز دانشگاه تهران شهیدان قندچی، بزرگ نیا و شریعتی رضوی است، آنان که خون خود را برای مبارزه با استکبار فدای ملت کردند و آغاز مقاومت در برابر استکبار را کلید زدند، این روز تبدیل به یک جریان و درخت تنومند مقاومت در مقابل استکبار شده است.
 
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در مجلس شورای اسلامی مباحثی مطرح شد که لازم است در این زمینه روشنگری صورت گیرد، افزود: عامل بدبختی، کسانی هستند که ده‌ها تن سکه را به دلالان و دزدان داده‌اند و الان در زندان به سر می برند یا اعدام شده اند.
 
وی با بیان اینکه عامل بدبختی ما نیستیم که با کنوانسیون استعماری CFT مخالفت می کنیم که همچون کاپیتولاسیونی دیگر است،اظهارداشت: عامل بدبختی کسانی هستند که میلیاردها دلار ارز کشور را به تعدادی از رانت خواران و دلالان در یک فاصله کوتاه زمانی دادند، آن ها ملت را به خاک سیاه نشانده‌اند.عامل بدبختی و فقر در این کشور افراد مقاوم نیستند بلکه عناصر سست عنصری هستند که فکر می کنند با عقب نشینی پی در پی در برابر خواست آمریکایی ها می توانند، محبت آن ها را جلب کنند و با تئوریِ گرفتن بهانه از آمریکا، هر روز تن به ذلت بیشتر می دهند.
 
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه عامل بدبختی آن مفسدان اقتصادی هستند که در اطراف برخی مقامات ارشد دولت لانه کرده اند و اجازه نمی دهند به پرونده آن‌ها رسیدگی شود، گفت: عامل بدبختی کسانی هستند که اجازه دورزدن تحریم‌ها را نمیدهند و فکر میکنند که اگر با کدخدا توافق کنند، مشکل کشور را حل می کنند.
 
وی افزود: اخیرا برخی مقامات سیاسی اتحادیه اروپا اعلام کرده اند که اگر کانال SPV برقرار شود، شامل حوزه نفت و گاز نمی‌شود. اروپایی‌ها هنوز سیاست اعلامی خود را در خصوص SPV دنبال می کنند و صرفا صحبت می‌کنند و هنوز به صورت عملیاتی حرکتی را انجام نداده اند، اگر بنای اروپا بر عملیاتی شدن SPV باشد باید حوزه نفت  و گاز را نیز شامل شود.
 
زاهدی اظهار داشت: در خصوص ناکارآمدی در سیستم اجرائی کشور بحث های زیادی در رسانه ها و مجلس شده است، کاهش ارزش پول ملی، قیمت افسارگسیخته ارز و طلا، تورم زیاد، بیکاری، رکود، گرانی در اقلام خوراکی و مسکن مردم مشکلاتی هستند که کافی بود در کشوری یکی از این اتفاقات رخ می داد، آنگاه شبیه به فرانسه با آن مقابله می شد، اما مردم فهیم و صبور و انقلابی ایران اسلامی با دولتمردان کشور مدارا کردند.
 
وی افزود: ما نباید علت بسیاری از مشکلات را عدم همکاری ملت بنامیم که دیروز در استان سمنان، از عدم همکاری ملت نام برده شد، ملت چه کند؟ ملت ایران مشکلات را تحمل کرده است. چرا مشکلاتی که دولتمردان و ناکارآمدن در دولت برای مملکت و مردم ایجاد کرده اند، به حساب عدم همراهی ملت بگذاریم. برخی از رسانه ها و برخی از سیاسیون، تلاش دارند تا کشور را دو قطبی کنند، اعلام می کنیم که راه نجات کشور، وحدت و کارآمدی است، راه نجات کشور مدیران جهادی و انقلابی است، آن‌ها بایستی بیایند و کشور را از این مشکلات نجات دهند.
 
زاهدی با بیان اینکه مصوبه ۱۳ خرداد سال ۹۶ در شورایعالی فضای مجازی در خصوص پیام رسان ها معطل مانده است، اظهار داشت: وزرات ارتباطات باید به صورت جدی به دنبال عملیاتی شدن آن باشد.
 
به گزارش مهر، زاهدی در نطق خود به مواضع امروز مسعود پزشکیان  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد.
 
نادر قاضی پور نماینده ارومیه در زمان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT  در تذکری گفته بود: باید نماینده ضعیف و ترسو از نماینده قوی مشخص شود. در روند لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) افراد ضعیف‌النفس مشخص شدند و ما برادران عزیز ضعیف‌النفس را شناختیم.
 
اظهارات این نماینده با اعتراض نایب رئیس مجلس مواجه شد؛ پزشکیان ضمن انتقاد از مواضع قاضی پور گفت: عامل فقر و بدبختی مردم، سیاست های غلط شماست و باید اصلاح شود، ضمن آنکه ترسو کسانی هستند که ندانسته و ناآگاهانه فریاد می زنند، نه کسانی که بر اساس آگاهی از حق مملکت دفاع می کنند.