هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 25 تير 1398
ساعت 01:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 15:21 2018-12-5 15:21:54
شناسه خبر : 300594
منابع خبری اعلام کردند که بر اثر عملیات نیروهای آمریکایی و ناتو در ولایت لوگر در شرق افغانستان دستکم ۸ غیر نظامی کشته شدند.
منابع خبری اعلام کردند که بر اثر عملیات نیروهای آمریکایی و ناتو در ولایت لوگر در شرق افغانستان دستکم ۸ غیر نظامی کشته شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم ، در ادامه کشتار سریالی غیرنظامیان افغان از سوی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان منابع خبری از کشته شدن 8 غیرنظامی دیگر در ولایت لوگر خبر دادند.
 
عملیات‌های شبانه در شرق افغانستان به کابوسی برای زنان و کودکان افغان تبدیل شده است و نیروهای آمریکایی در چند روز اخیر در عملیات‌های جداگانه‌ای ده‌ها غیرنظامی افغان را در کنر، پکتیکا، و پکتیا به قتل رساندند.
 
با وجود اعتراضات گسترده مردمی در ولایت‌های شرقی افغانستان عملیات‌های شبانه نیروهای آمریکایی و ناتو همچنان ادامه دارد.
 
 منابع خبری تصریح کردند که نیروهای آمریکایی و ناتو در عملیات شبانه در منطقه «ژوری» شهر «پل‌علم» مرکز ولایت لوگر 8 غیرنظامی را هدف قرار دادند.
 
مقامات امنیتی افغان تصریح کردند که این عملیات علیه مخالفان مسلح دولت صورت گرفته است.
 
اما «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله به اهداف غیر نظامی صورت گرفته و چندین واحد مسکونی تخریب شده است.
 
در هفته اخیر غیرنظامیان بسیاری از جمله زنان و کودکان بر اثر عملیات‌های شبانه نیروهای آمریکایی در جنوب و شرق افغانستان جان خود را از دست دادند.
 
حملات آمریکا به غیرنظامیان افغان در سکوت جامعه جهانی در حالی ادامه دارد که نیروهای آمریکایی با بسنده کردن به کلمه "اشتباه صورت گرفته است"، پرونده کشتار غیرنظامیان را مختومه اعلام می‌کنند.
 
افزایش کشتار غیرنظامیان افغان در یک هفته اخیر توسط نیروهای آمریکایی و ناتو اعتراضات گسترده مردمی و حتی برخی از کشورهای منطقه را نیز در پی داشته است.
 
روز گذشته وزارت خارجه مسکو در بیانیه‌ای که در محکومیت حملات نیروهای آمریکایی به غیر نظامیان افغان منتشر کرد، خواستار محاکمه عاملان کشتار زنان و کودکان افغان شد.