هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 21 بهمن 1398
ساعت 05:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 15:41
سه شنبه 13 آذر 1397 15:16 ساعت
2018-12-4 15:41:01
شناسه خبر : 300556
سفیر اتریش در ایران گفت: پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک نشان از نگاه راهبردی استانداری مرکزی است.
سفیر اتریش در ایران گفت: پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک نشان از نگاه راهبردی استانداری مرکزی است.
 
به‌گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، اشتفان شولتز پیش از ظهر امروز در دیدار با استاندار مرکزی با اشاره به اهداف سفر خود به استان مرکزی  اظهار داشت: یکی از اهداف سفر به استان مرکزی پیگیری مصوبات سفر هیئت قبلی اتریش سفلا به استان مرکزی و ایجاد و پیگیری برنامه‌ریزی ساختاری دوطرف و ارزیابی تمایلات اقتصادی دو طرف است.
 
وی افزود: هدف دوم از این سفر، پیگیری اراده ویژه اتحادیه اروپا در برجام به نفع منافع ملت ایران است، که به عنوان نماینده اتحادیه اروپا آن را دنبال می‌کنیم.
 
سفیر اتریش در ایران تصریح کرد: تضمین می‌کنیم که برجام بستر قانونی همکاری‌ها را شکل دهد، هم‌اکنون در یک فضای بدون اطمینان به سر می‌بریم، زیرا از کانال‌های نقل و انتقال مالی زیاد مطمئن نیستیم، نماینده اتحادیه اروپا تاکید کرده است که بالاترین اولویت، ایجاد کانال‌های مطمئن برای نقل و انتقال ارزی و تجارت است، تا بتوانیم یک تجارت قانون‌مند با ایران داشته باشیم.
 
شولتز بیان کرد: ایران تا زمانی که به تعهد خود پایبند باشد یک حق قانونی و سیاسی برای بهره‌مندی از برجام دارد، همان‌گونه که در سیزدهمین گزارش آژانس بین‌المللی اتمی مشاهده کردیم که به تعهد خود پایبند است.
 
وی اضافه کرد: ساختار اقتصادی دو کشور تا حد زیادی می‌تواند مکمل هم باشد، وزیر اقتصاد ایالتی که سال گذشته به استان مرکزی سفر کرد، اعلام کرد استان مرکزی شرایط خوبی برای تجارت دارد و امیدواریم شرایط بهتری ایجاد شود.
 
سفیر اتریش در ایران خاطر نشان کرد: امسال مناسبت‌های متعددی در راوبط دو کشور برگزار شد که از جمله آنها 700 سال همکاری مستند بین دو کشور، 500 سال شراکت و 160 سال روابط دیپلماتیک بود، اتریش تنها کشور اروپایی دارای انجمن فرهنگی در تهران است.
 
شولتز عنوان کرد: 25 سال از ایجاد گفت‌وگوی ادیان بین دو کشور می‌گذرد، این آمار و ارقام نشان از روابط بارز بین دو کشور است، توسعه روابط به ویژه روابط اقتصادی برای دو طرف حائز اهمیت است، اتریش هماهنگ‌کننده جشنواره فیلم اروپایی در ایران است، چنانچه دست‌ اندر کاران فرهنگی مناسب بدانند می‌توانیم یکی از این جشنواره‌ها را در استان مرکزی و شهر اراک برگزار کنیم.
 
وی با استقبال از ایجاد کارگروه مشترک تصریح کرد: پیشنهاد تشکیل این کارگروه، نشان از نگاه راهبردی استانداری مرکزی است، همچنین مشتاقانه منتظر نشست با فعالان اقتصادی که در اروپا به آن رایزنی با بخش معدنی به عنوان محور تولید است، هستیم، یکی از محورهای همکاری حوزه گردشگری است.
 
سفیر اتریش در ایران اضافه کرد: در نامه‌ای که بعد از اتمام سفر به استاندار مرکزی تقدیم می‌کنیم دو تا سه مورد از زمینه‌های همکاری و زمان محقق شدن آن را اعلام می‌کنیم.