هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 2 شهريور 1398
ساعت 01:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 13:52 2018-12-4 13:52:05
شناسه خبر : 300515
صرف نظر از خشکسالی و تشدید جنگ در افغانستان دولت آلمان بار دیگر گروهی از پناهجویان افغان را از این کشور به کابل اخراج می‌کند.
صرف نظر از خشکسالی و تشدید جنگ در افغانستان دولت آلمان بار دیگر گروهی از پناهجویان افغان را از این کشور به کابل اخراج می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم ، همزمان با تشدید درگیری‌ها در افغانستان روند اخراج اجباری پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی به کابل نیز افزایش یافته است.
 
وزارت کشور آلمان صرف نظر از افزایش ناامنی‌ها در افغانستان در نظر دارد تا گروهی از پناهجویان افغان را از شهر «فرانکفورت» این کشور به کابل اخراج کند.
 
«شورای پناهجویان بایرن» تصریح کرد که هواپیمای حامل پناهجویان افغان از فرودگاه فرانکفورت به کابل پرواز خواهد کرد.
 
دولت افغانستان تائید کرده که روز چهار شنبه هواپیمای حامل پناهجویان اخراجی از آلمان در فرودگاه کابل فرود می‌آید.
 
دولت آلمان با نادیده گرفتن درخواست‌های مکرر سازمان‌های حقوق بشری همچنان به اخراج اجباری پناهجویان افغان از این کشور ادامه می‌دهد.
 
در چند سال اخیر هزاران پناهجوی افغان به دلیل وضعیت نابسمان امنیتی در افغانستان راهی اروپا شدند که بیشتر آنها نیز در آلمان درخواست پناهندگی داده‌اند.
 
سال گذشته کشورهای اروپایی به دلیل تشدید اخراج اجباری پناهجویان افغان در زمانی که تلفات غیرنظامیان در بالاترین سطح قرار داشت به نقض قوانین بین‌الملل متهم شدند.
 
اخراج پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی در حالی صورت می‌گیرد که بیش از 3 میلیون نفر در افغانستان به دلیل جنگ و خشکسالی در با خطر گرسنگی روبرو هستند.