هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 2 شهريور 1398
ساعت 17:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 13:33 2018-12-4 13:33:31
شناسه خبر : 300505
بیش از ۴۰ نفر از نمایندگان به وزیر ارشاد در رابطه با تک خوانی بانوان و توهین به مقدسات، انجام شبهه‌های جنسی و رقص‌های دسته جمعی خانم‌ها و آقایان در نمایش‌های صحنه‌ای تذکر دادند.
بیش از ۴۰ نفر از نمایندگان به وزیر ارشاد در رابطه با تک خوانی بانوان و توهین به مقدسات، انجام شبهه‌های جنسی و رقص‌های دسته جمعی خانم‌ها و آقایان در نمایش‌های صحنه‌ای تذکر دادند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۱۳ آذر ۹۷) توسط علی اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:
 
علی بختیار نماینده مردم گلپایگان به وزیر صنعت در مورد عدم پرداخت مطالبات قطعه‌سازان خودرو تذکر داد.
 
منصور مرادی نماینده مردم مریوان در تذکری به وزیر اقتصاد عنوان کرد که دلیل قاچاق کالا از مرز باشماق مریوان چیست.
 
نصرالله پژمانفر و نادر قاضی پور نمایندگان مشهد و ارومیه به اتفاق ۴۰ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد عدم نظارت محتوای نمایش‌های صحنه‌ای که در ماه‌های اخیر موجب رنجش بسیاری از دلسوزان نظام جمهوری اسلامی شده و در موارد متعدد از آنها شاهد تک خوانی بانوان، توهین به مقدسات، انجام شبهه‌های جنسی و اعمال رذیله اخلاقی، رقص‌های دسته جمعی خانم‌ها و آقایان و برخی کلیپ‌های منتشر شده از این نمایش‌ها تذکر دادند.
 
نصرالله پژمانفر و نادر قاضی پور نمایندگان مشهد و ارومیه به اتفاق ۴۰ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره عدم نظارت بر فضای پلاتوهای نمایشی و آموزش‌های تئاتر در کشور تذکر دادند و عنوان کردند که این امر سبب شده فضای آموزشی هنرهای نمایشی به واسطه صدور مجوزهای پر تعداد و بی‌ضابطه و مؤسسات هنری تک منظوره و چند منظوره به یکی از نقاط آسیب‌پذیر حوزه فرهنگ بدل شود به‌گونه‌ای که در برخی از این مؤسسات، اولویت‌های هنری به نمایش‌های با اختلاط نامناسب زنان و مردان در آموزش‌ها و فعالیت‌های هنری همراه بوده است، علت این فضای آموزشی غیرمنطبق با فضای فرهنگی جمهوری اسلامی که در برخی موارد به آموزش موضوعاتی همچون آموزش رقص تذکر دادند.
 
نصرالله پژمانفر و نادر قاضی پور نمایندگان مشهد و ارومیه به اتفاق ۴۱ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره علت انتشار کتب مروج کفر و الحاد در قالب رمان و آثار شبه علمی فاقد پشتوانه‌های تئوریک تأیید شده در مجامع علمی با تکیه بر استدلال‌های قابل تأمل در نظرات هوش مصنوعی و بسیاری دیگر از نظریات و... برای مخاطبانی که غالبا در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان هستند تذکر دادند.
 
نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در تذکری به وزیر امور خارجه خواستار تسریع در تعیین سفرای سفارتخانه‌های ایران که بدون سفیر مانده‌اند شدند و در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار تسریع در تخصیص بسته‌های حمایتی حقوق بگیران و بازنشستگان کشوری و لشکری شدند.
 
علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر به وزیر کشاورزی در رابطه با عدم رعایت قانون در قیمت‌گذاری خرید تضمینی گندم طی سه سال گذشته تذکر داد.
 
علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در تذکری به وزیر کشاورزی عنوان کرد که مردم سیستان و بلوچستان به دلیل نداشتن اسناد هویتی همچنان در محرومیت به سر می برند.
 
محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان به وزرای اقتصادی و کشاورزی در مورد عملکرد نامناسب مدیرعامل بانک کشاورزی در ارتباط با تأمین بخش کشاورزی و بی‌توجهی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سطح ملی و منطقه‌ای تذکر داد.
 
منصور مرادی نماینده مریوان در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد دلیل بی احترامی کارکنان سازمان برنامه و بودجه چیست.
 
عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار رسیدگی عاجل به وضع معیشت خانوارها و نابسامانی بازار شد.
 
سید محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به اتفاق ۴ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر امور خارجه ضرورت اتخاذ دیپلماسی قاطع و شفاف در راستای اصول ۱۵۳ و ۱۵۴ و بند ۱۶ اصل ۳ قانون اساسی در حمایت از مسلمانان به ویژه شیعیان مظلوم نیجریه، یمن و کشمیر را متذکر شدند.
 
پروانه مافی نماینده تهران به اتفاق ۴ نفر دیگر از نمایندگان در تذکری به وزرای کشور و دادگستری عنوان کرد که چرا علی‌رغم تذکر چندباره نمایندگان مجلس به وضعیت توهین کنندگان و تهدیدکنندگان رئیس‌جمهور رسیدگی نمی‌شود.
 
نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه به اتفاق ۳ نفر از نمایندگان در تذکری به وزیر امور خارجه خواستار اقدامات مناسب دیپلماتیک علیه کشورهایی که دست اندرکاران عغملیاتی تروریستی شهریورماه اهواز بودند شد.
 
نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در تذکری به وزیر کشور خواستار اقدام عاجل برای پرداخت حقوق ده‌ها هزار نفر از کارگران جمع آوری زباله شهرداری‌های کشور شد.
 
نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در تذکری به وزیر اقتصاد خواستار اقدام جدی جهت بررسی مبحث پیمان سپاری ارزی و رفع مشکلات بازگشت ارزی صادراتی شد.