هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 22:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 12:45
سه شنبه 13 آذر 1397 12:15 ساعت
2018-12-4 12:45:50
شناسه خبر : 300493
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: نگاهی که در سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت نسبت به بیماری ایدز وجود دارد، نگاهی معیوب است.
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: نگاهی که در سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت نسبت به بیماری ایدز وجود دارد، نگاهی معیوب است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس ،داریوش بیات‌نژاد با بیان اینکه نگاهی که در سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت نسبت به بیماری ایدز وجود دارد، نگاهی معیوب است، گفت: اساسی‌ترین اقدام تغییر نگرش و کار امور فرهنگی است.
 
وی با بیان اینکه بیماری ایدز می‌‌تواند دلایل متعددی داشته باشد و نمی‌توان فرد را به طور قطعی مقصر دانست، افزود: این افراد بخشی از جامعه و اعضای خانواده ما هستند.
 
بیات‌نژاد گفت: بخشی از این تقصیر به دلیل عدم آگاهی است. ۹۰درصد ابتلا به دلیل شرایط و ساختار محیط اجتماعی است.
 
مدیرکل بهزیستی استان تهران، افزود: در فرهنگ و نگاهمان باید تغییر ایجاد کنیم و در کنار اقدامات تخصصی باید کار فرهنگی و تغییر نگرش نیز به طور جدی در همه دستگاه‌ها دنبال شود.
 
بیات نژاد اظهار کرد: تمام ارکان حاکمیت، انجمن‌ها و گروه‌های اجتماعی و علمی که نسبت به هم‌نوعشان احساس مسئولیت دارند باید کنار هم قرار بگیرند.
 
بیات نژاد مهم‌ترین مشکل این بیماران را انگ اجتماعی، اشتغال و هزینه‌های درمان دانست و گفت: این مشکلات باید با فرهنگ‌سازی حل شود. از وزارت کشور و وزارت تعاون می‌خواهم که همانطور که برای سالمندان، افراد معلول، افراد بی‌سرپرست و...بسته‌های حمایتی در نظر می‌گیرند، برای مبتلایان به ایدز نیز بسته‌های حمایتی در نظر بگیرند.
 
مدیرکل بهزیستی استان تهران افزود: انگ یا برچسب اجتماعی بزرگترین مشکل در بحث ایدز است.