هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 اسفند 1399
ساعت 08:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 17:01
دوشنبه 12 آذر 1397 16:53 ساعت
2018-12-3 17:01:20
شناسه خبر : 300457
مخبر کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق از سفر رئیس‌جمهور این کشور به دوحه، در آینده نزدیک خبر داد.
مخبر کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق از سفر رئیس‌جمهور این کشور به دوحه، در آینده نزدیک خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «ملحان المکوطر» مخبر کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق اعلام کرد «برهم صالح» رئیس‌جمهور این کشور بزودی به قطر می‌رود.
 
بر اساس گزارش روزنامه «العربی الجدید» (نزدیک به قطر)، المکوطر گفت صالح بر ادامه روابط خارجی با تمام کشورها بدون ورود به اختلافات منطقه‌ای اصرار دارد و روزهای آینده طی رسمی رسمی به دوحه و برخی کشورهای دیگر می‌رود.
 
در همین راستا یک مسئول عراقی در گفت‌وگو با العربی‌الجدید اعلام کرد دور دوم سفر برهم صالح بر گرفتن کمک از کشورهای حامی عراق برای بازسازی شهرهای آزاد شده است، شهرهایی که تقریبا به صورت کامل تخریب شده‌اند. دوحه در گذشته به عراق در طرح‌های انسانی مختلف کمک کرده و بغداد به فکر تقویت روابط با این کشور به صورتی بهتر است.
 
«سلام الشمری» از نمایندگان ائتلاف «اصلاح» در پارلمان عراق هم گفت سفرهای کنونی برهم صالح در راستای تقویت روابط میان عراق و کشورهای دیگر در زمینه سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی است.
 
«محمد بن عبد الرحمن آل ثانی» وزیر خارجه و معاون نخست‌وزیر عراق ماه گذشته (نوامبر) به عراق سفر و با مقامات مختلف این کشور از جمله برهم صالح دیدار کرد.


10
پسندیدم