هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 اسفند 1399
ساعت 07:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 17:00
دوشنبه 12 آذر 1397 16:53 ساعت
2018-12-3 17:00:39
شناسه خبر : 300456
سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه کشورهای عربی دیگر دشمن محسوب نمی‌شوند؛ از فلسطینی‌ها خواست تن به سازش بدهند.
سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه کشورهای عربی دیگر دشمن محسوب نمی‌شوند؛ از فلسطینی‌ها خواست تن به سازش بدهند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «امانوئل ناخشون» سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با این رژیم را یک تحول منطقه‌ای دانست و مدعی شد که فلسطینی‌ها باید به میز مذاکرات (سازش) باز گردند.
 
او در گفت‌و‌گو با خبرگزاری اسپوتنیک، مدعی شد: امیدوارم تحول ایجاد شده در روابط اسرائیل با برخی کشورهای عربی تأثیر مثبتی بر مسأله فلسطین بگذارد و فلسطینی‌ها از این پس نمی‌توانند از کشورهای عربی علیه اسرائیل در سایه تحولاتی که در روابط اسرائیلی-عربی رخ داده؛ بهره ببرند.
 
«ناخشون» در پاسخ به سؤالی در خصوص اهمیت عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی و اسلامی گفت: معتقدم که عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای منطقه برای ما بسیار مفید است و ما به ایجاد فرصت‌های جدید که ارتباطی هم به ایران ندارد، نیاز داریم چون مسائل مربوط به گرم شدن کره زمین و کم‌آبی و اسرائیل می‌تواند در این زمینه نقش مهم و مفیدی ایفا کند.
 
سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در پایان مدعی شد: ما جزئی از منطقه هستیم و متأسفانه برای سال‌های متمادی پذیرفته نشدیم و با ما در منطقه تعامل صورت نگرفت و اکنون پذیرش ما شروع شده است... ما با اردن و مصر در صلح قرار داریم و در حال ایجاد روابط با دیگر کشورهای منطقه هستیم.
 
در سایه عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی روزنامه هاآرتص روز یکشنبه هفته گذشته مدعی شد اسرائیل به دنبال برقراری روابط دیپلماتیک با سودان و بحرین است.
 
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز ۲۶اکتبر در سفری از پیش تعیین نشده، وارد «مسقط» پایتخت عمان شد و با سلطان قابوس، دیدار کرد. این اولین سفر نتانیاهو به یک کشور عربی بود. 


11
پسندیدم