هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 1 آذر 1397 ساعت 16:18 2018-11-22 16:18:53
شناسه خبر : 299641
یک منبع میدانی در گفت وگو با رجانیوز اعلام کرد: دولت مرکزی و نیروهای ارتش سوریه تاکنون در برابر حملات تروریست ها در مناطق شمالی خویشتن داری کرده اند و حسن نیت خود را برای کاهش تنش ها نشان داده اند.
یک منبع میدانی در گفت وگو با رجانیوز اعلام کرد: دولت مرکزی و نیروهای ارتش سوریه تاکنون در برابر حملات تروریست ها در مناطق شمالی خویشتن داری کرده اند و حسن نیت خود را برای کاهش تنش ها نشان داده اند.
گروه بین الملل-رجانیوز: در روزهای گذشته، گروه های تروریستی در چندین مرحله مواضع نیروهای ارتش سوریه را به صورت متوالی در استان های حلب، حماه، ادلب و لاذقیه هدف قرار دادند و آتش بس را در این محورها نقض کردند.
 
زیر پاگذاشتن آتش بس توسط گروه های تروریستی مورد حمایت ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی باعث شد تا منابع میدانی نسبت به شکست و مرگ توافق مسکو - آنکارا برای ایجاد منطقه غیر نظامی در شمال سوریه هشدار دهند.
 
حملات گروه های تروریستی از اوایل آبان ماه امسال آغاز شد و در روزهای اخیر هم به اوج خود رسیده است؛ شمال و شمال غرب استان حماه و جنوب شرق استان ادلب مناطق به شمار می آیند که شاهد بیشترین حملات از سوی عناصر تروریستی بودند.
 
 
هدف قرار دادن مواضع نیروهای ارتش سوریه در شمال غرب استان حماه و نزدیکی های مرزهای استان لاذقیه در 27 آبان ماه امسال یکی از شدیدترین حملات گروه های تروریستی بود که منجر به شهادت و مجروح شدن حداقل 30 تن از نیروهای سوری شد.
 
عناصر تروریستی  همچنین حملاتی را هم در حومه شهرک «السرمانیه» انجام دادند و درصدد بودند ایستگاه های دفاعی نیروهای ارتش سوریه را در این محور به اشغال دربیاورند اما تحرکات آنان به طور کامل رصد شد و ناکام ماندند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، حملات گروه های تروریستی در روزهای اخیر بدون پاسخ باقی نماند و یگان های مختلف ارتش سوریه در تمامی محورها مواضع تروریست ها را به شدت هدف قرار دادند.
 
 
یگان های موشکی و توپخانه ای ارتش سوریه روز گذشته ( بیست و نهم آبان ماه) مواضع گروه های تروریستی را در حومه شهرک های « لطمانه، زلین و الزکاه» در شمال استان حماه هدف قرار دادند تا پیامی روشن و واضح برای آنان ارسال شود؛ دهها تن از تروریست ها در جریان این حملات کشته و زخمی شدند.
 
براساس اطلاعات به دست آمده، گروه های تروریستی بیست و ششم آبان ماه هم در تلاش بودند 5 عملیات گسترده را در شمال استان حماه انجام دهند اما نیروهای اطلاعات عملیات ارتش سوریه با هوشیاری توانستند حملات را قبل از آغاز شدن در نطفه خفه کنند.
 
به گفته منابع میدانی، گروه های تروریستی درصدد بودند علیه نیروهای سوری در حومه جنوبی شهرک های « لطمانه،تل ملح، تل الصخر،الجنابره و...» عملیات انجام دهند اما توسط یگان های موشکی و توپخانه ای تار و مار شدند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجانیوز، مواضع نیروهای ارتش سوریه در جنوب شرق استان ادلب هم یکی دیگر از مناطق به شمار می آید که در روزهای گذشته در چندین مرحله هدف حملات سنگین گروه های تروریستی قرار گرفت.
 
 
بیست و چهارم آبان ماه خبری از سوی منابع میدانی مخابره شد که عناصر تروریستی باز هم به مواضع نیروهای سوری در شهرک «الواسطه» در حومه غربی شهرک و فرودگاه راهبردی « ابوظهور» حمله کردند.
 
تجربه حملات گذشته باعث شد تا نیروهای سوری مستقر در ایستگاه های دفاعی به سرعت به این حملات واکنش نشان دهند و در نهایت پس از درگیری های سنگین 2 ساعته موفق به عقب راندن تروریست ها شدند.
 
به گفته منابع میدانی، عناصر تروریستی درصدد بودند با عقب راندن نیرو‌های ارتش سوریه، شهرک و فرودگاه ابوظهور را در جنوب شرق استان ادلب ناامن کنند و امنیت خط راه آهن دمشق - حلب را هم به چالش بکشند که به نتیجه ای دست نیافتند.
 
گروه های تروریستی همزمان حملاتی را هم در  شمال شرق استان لاذقیه انجام دادند و تلاش کردند به پایگاه نظامی نیروهای ارتش سوریه در ارتفاعات «ترکمان» نفوذ کنند اما با پاسخ کوبنده مواجه شدند و بازهم در نا امن کردن مناطق شمالی استان لاذقیه ناکام ماندند.
 
به گزارش گروه بین الملل رجا نیوز، گروه های تروریستی با تشدید حملات علیه نیروهای ارتش سوریه نه تنها آتش بس را نقض کردند بلکه عقب نشینی 20 کیلومتری از خطوط تماس با نیروهای سوری را در مناطق شمالی به محاق بردند تا توافق آنکار - مسکو به پایان خود نزدیک تر شود.
 
یک منبع میدانی در گفت وگو با رجانیوز اعلام کرد: دولت مرکزی و نیروهای ارتش سوریه تاکنون در برابر حملات تروریست ها در مناطق شمالی خویشتن داری کرده اند و حسن نیت خود را برای کاهش تنش ها نشان داده اند.
 
این منبع میدانی با بیان این که پاسخ نیروهای ارتش سوریه  به این حملات در محدوده مشخص صورت گرفته اما قاطعانه بوده، افزود: نیروهای سوری این توانایی را دارند که در کمترین زمان ممکن مناطق اشغالی را در استان های شمالی آزاد کنند و بدون شک اگر روند حملات تروریست ها ادامه یابد دیگر ملاحظه میدانی در کار نخواهد بود چرا که صبر آنان در این محور لبریز شده است.