هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 1 ارديبهشت 1400
ساعت 08:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 5 آبان 1397 ساعت 12:40
شنبه 5 آبان 1397 12:34 ساعت
2018-10-27 12:40:19
شناسه خبر : 296941
یک زائر اربعین با اشاره به توزیع دینار عراقی به زائرین ایرانی اربعین گفت: متاسفانه با سومدیریت صورت گرفته در این قضیه عزتمان خدشه دار شد.
یک زائر اربعین با اشاره به توزیع دینار عراقی به زائرین ایرانی اربعین گفت: متاسفانه با سومدیریت صورت گرفته در این قضیه عزتمان خدشه دار شد.
 
 به گزارش  رجانیوز به نقل از فارس؛اسماعیل رضایی زائر اهل تهران، با انتقاد از موضوع توزیع دینار عراقی بین زائرین ایرانی گفت: این کار هم عزتمان را کم کرد هم آنرا خدشه دار.  
 
وی افزود: توزیع دینار آن هم با این شرایط بد مانند جار و جنجال و صف های طولانی و ... اعتماد زائرین ایرانی به دولت را سلب کرد ضمن اینکه برای زایر اربعین نباید این موضوع اهمیتی داشته باشد چرا که به نیت زیارت به عتبات آمده است.  
 
این زائر اربعین تصریح کرد: تفاوت نرخ دینار با ریال خیلی نیست که زائرین اربعین بخواهند موضوع با اهمیت زیارت اربعین را به این امر گره بزنند.  
 
وی اظهار داشت: در ایران دینار عراقی پیدا نمی شود که با بی اعتمادی به زائر اربعین برای تحویل دینار او را به عراق می کشانند.  
 
این زائر اصفهانی با بیان اینکه ایجاد صف های طولانی چندین کیلومتری تحویل دینار عراقی فقط برای این صورت گرفته که زائر را از کار و هدف اصلیش یعنی زیارت و بزرگی اربعین باز بدارند در حالی که توانایی تحویل آنرا در ایران داشتند زیرا ارزهای مسافرتی را با عزت می دهند ولی دینار اربعین را نه!
 
وی در پایان با بیان اینکه خانواده عراقی که شاید از نظر مادی وضع خوبی هم ندارد ولی از زائر اربعین به بهترین نحو پذیرایی می کند ولی دولت ایران عزت زایر ایرانی را خدشه دار کرده و تحویل دینار را منوط به حضور در عراق می کند که معنایش بی اعتمادی است.