هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 1 ارديبهشت 1400
ساعت 09:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 آبان 1397 ساعت 16:27
سه شنبه 1 آبان 1397 15:42 ساعت
2018-10-23 16:27:10
شناسه خبر : 296650
 فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه امنیت خوبی در مرزهای ایران و عراق برقرار است، گفت: همه بسترها برای تردد و قدوم با ارزش زائران مهیا شده است.
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه امنیت خوبی در مرزهای ایران و عراق برقرار است، گفت: همه بسترها برای تردد و قدوم با ارزش زائران مهیا شده است.
 فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه امنیت خوبی در مرزهای ایران و عراق برقرار است، گفت: همه بسترها برای تردد و قدوم با ارزش زائران مهیا شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل  از تسنیم ، سردار قاسم رضایی امروز در حاشیه بازدید از مرز چذابه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعریف این ایام را باید از دل زائران و خادمان پرسید؛ ایران امروز تمام مکان‌هایش مقدس و ملت آن زائر و یا خادمان زائران هستند.
 
وی با اشاره به جمله "کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا" افزود: امروز باید در شلمچه، چذابه و مهران همین مکان و زمان مقدس را جستجو کرد هرچند که آن  خودنما است.
 
فرمانده مرزبانی ناجا بیان کرد: امروز سراسر ایران میزبان زائران هستند؛ اتباع خارجی هم از افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، آذربایجان و ازبکستان وارد کشور می‌شوند و از آن‌ها نیز استقبال و بدرقه می‌کنیم. اگر دنیای استکبار نمی تواند اربعین تحمل کند قطعا به خاطر تبادل زائر به‌جای تبادل آتش است.
 
 رضایی ادامه داد: یک زمانی دشمنان در منطقه فتنه را تحمیل و تبادل آتش داشتند و برای همین امروز تحمل تبادل زائر را ندارند، اینجا فلسفه و مکتبی دارد چون اربعین حسینی به عنوان یک پدیده این مکتب را هویدا کرده است.
 
وی افرود: امروز بالاترین وحدت را بین ملت و دولت مردان ایران و عراق شاهد هستیم. روز گذشته نشست‌های مختلفی را در نقطه صفر مرزی مهران با تمامی نیروهای عراقی برگزار کردیم.
 
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به انجام عملیات مشترک بین ایران و عراق در منطقه بیان کرد: امروز مفهوم قرارگاه عملیات مشترک در مرزهای عراق کاملاً جاری شده و قرارگاه مشترک در ادبیات نظام امروز در مرزهای مشترک ایران و عراق جاری است.
 
وی عنوان کرد: وضعیت بسیار خوبی را در مرزهای مشترک داریم و تاکنون هیچ مورد ناامنی گزارش نشده است؛ با توجه به هماهنگی‌های دو طرف مرز گشت‌های همزمان و مراودات دائمی به ویژه در مرزهای شلمچه، مهران و چذابه برقرار شده و باید بگوییم که همه بسترها برای تردد و قدوم باارزش زائران مهیا شده است.
 
 رضایی تصریح کرد: همه دستگاه‌های کشوری، پایانه‌ها، گمرک، راهداری‌ها، استانداری، فرمانداری و رسانه‌ها عملیات مشترکی را مدیریت و در نتیجه رضایتمندی در چهره زائران و خادمان به خوبی قابل مشاهده است.
 
وی با اشاره به عبور خوب زائران در مرزها و ابراز امیدواری از استمرار همین وضعیت ادامه داد: روز گذشته 100 هزار نفر از مرز مهران عبور و تعدادی از زائران نیز از مرزهای شلمچه و چذابه عبور کردند.
 
فرمانده مرزبانی ناجا عنوان داد: در ایام اربعین بیش از 700 هزار نفر از مرزها عبور و زائران همگی قوانین و مقررات را بیش از دیگران رعایت کردند؛ امروز دیگر هیچکس اصرار بر عبور بدون ویزا یا غیر مجاز ندارد.
 
 وی عنوان کرد: آنچه که در برخی مرزها از جمله مهران می‌بینم تنها تجمع و حضور زیاد زائران بوده و تسهیلات برای آن‌ها فراهم و در موکب‌ها نیز پذیرایی برقرار است.
 
رضایی گفت: بر‌اساس دریافت گزارش از طرف عراقی‌مان همه مردم عراق از زائران استقبال و شایعات و فتنه‌های ایجاد شده در بین مردم عراق اصلاً وجود ندارد. همچنین همه موارد امنیتی برای ورود و خروج و یا حضور زائران عاشق در اجتماع بزرگ اربعین فراهم شده است.