هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 15 تير 1399
ساعت 11:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 اسفند 1388 ساعت 11:20
سه شنبه 4 اسفند 1388 14:50 ساعت
2010-2-23 11:20:54
شناسه خبر : 29635

شبکه ایران: چهار هفته از مراجعه طلبه سیرجانی به مجلس شورای اسلامی و اولین اعلام رسمی دادخواهی‌اش به آنجا می‌گذرد. پنجم بهمن، روزی بود که حجت‌الإسلام‌والمسلمین علیرضا جهانشاهی در روز دیدار مردمی نمایندگان مجلس، 290نسخه از نامه‌ای را که رو به نمایندگان نوشته بود، به دفاترشان تحویل داد. اما آن روز به احترام نمایندگان مجلس که مخاطب نامه بودند، اجازه انتشار نامه‌اش را نداد؛ اگرچه امروز انتشار نامه قبل از رسیدن به دست مخاطبش آن هم بدون سلام عجیب نیست، حتی اگر آن نامه رو به اولین شخص مملکت باشد و نویسنده‌اش...

متن کامل این نامه که با کسب اجازه از حجت‌الإسلام جهانشاهی آن را منتشر کرده‌ایم، به این شرح است:

بسمه‌تعالی

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم و رحمة الله

شاید اطلاع داشته باشید که اینجانب چند سالی است به منظور انجام وظیفه دینی و انقلابی خویش در زمینه امر به معروف و نهی از منکر، پیگیر برخی موارد از تخلفات مسئولین و زمین‌خواری‌های شهرستان سیرجان بوده‌ام. آنچه بنده تا کنون انجام داده‌ام فعالیت‌هایی است که در چارچوب قانون بوده و وظیفه هر مسلمان و شهروند نظام جمهوری اسلامی می‌باشد و اگر غیر از این بود مقام معظم رهبری(حفظه‌الله‌تعالی) جمله معروف "شَکَرَ الله مَساعیکَ" را خطاب به این حقیر نمی‌فرمودند. اما جواب برخی مسئولین و از جمله دادگاه ویژه روحانیت، فقط زندان بوده است(دو مرحله، مجموعاً 10ماه). اگر قرار است هیچ کسی در زمینه عدالت‌خواهی و امر به معروف و نهی از منکر هیچ فعالیتی انجام ندهد پس چرا یکی از اصول قانون اساسی(اصل هشتم) در رابطه با این اصل مهم دینی و انقلابی تدوین شده و چرا حضرت امام(رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) بارها در جملات و مضامین مختلف، مردم و فرزندان انقلابی خویش را به حساس‌بودن در مقابل انحرافات و تخلفات مسئولین سفارش فرموده‌اند؟
اگر معتقدید مردم نباید هیچ‌گونه اقدامی در مقابل تخلفات و مفاسد مسئولین انجام دهند، آن را صراحتاً اعلام یا آن را تبدیل به قانون نموده و تکلیف همگان را روشن و مشخص سازید و اگر غیر از این را معتقدید درخواست بنده از شما نمایندگان و وکلای مردم این است که به موضوع سیرجان و زمین‌خواری‌های آن و نوع برخوردی که با اینجانب در این چند سال اخیر توسط دادگاه ویژه روحانیت شده است، رسیدگی و نتیجه را اعلام نمایید.
لازم به ذکر است که اینجانب بعد از آزادی از زندان یعنی از تاریخ 28/12/1387 به علت مسائلی که در کشور وجود داشت یعنی موضوع انتخابات و التهابات بعد از آن، تا کنون صبر کرده و به خاطر همراه‌نشدن با معترضین و اغتشاش‌گران، هیچ اقدامی جهت دادخواهی و احقاق حق خود و دیگران انجام نداده و سکوت کرده‌ام. اما این روزها که به فضل الهی و به برکت خون شهیدان و تدبیر مقام عظمای ولایت، فضای کشور به آرامش و ثبات برگشته است، وظیفه خود می‌دانم مجدداً پیگیر مطالبات عدالت‌خواهانه خود باشم و این عمل را خدمتی بزرگ به نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌دانم.
ما معتقدیم هیچ خطری برای این نظام الهی، بزرگتر از خیانت و تخلّف برخی نااهلان داخلی و هیچ خدمتی بالاتر از مقابله با ظلم و فساد و مسئولین نیست و به فرموده یکی از شهیدان عزیز انقلاب «ما از انحلال این نظام نمی‌ترسیم ولی از انحراف آن می‌ترسیم». یعنی ما معتقدیم به برکت خون سیصد هزار شهیدی که به پای این نظام ریخته شده، دشمنان خارجی و عمّال و مزدوران داخل آن‌ها، به فرموده امام «هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند». اما از انحراف و ظلم و فساد و تخلّف برخی مسئولین هراس داریم، چرا که اگر جلوی آن گرفته نشود همچون موریانه از درون، شجره طیّبه انقلاب و نظام را سست خواهند کرد و البته به مدد الهی و همت فرزندان عاشورایی حضرت روح‌الله و سربازان فدایی ولایت و با وجود رهبری حکیم و بیداری همچون حضرت سیدعلی خامنه‌ای(حفظه‌الله‌تعالی) مطمئن هستیم که این نظام تا انقلاب جهانی حضرت مهدی(ارواحنا فداه) پایدار خواهد ماند و روز به روز قوی‌تر و بابرکت‌تر خواهد شد(إن‌شاءالله). اما این اطمینان و امید، مانع از انجام وظیفه ما نمی‌شود و بلکه وظیفه و مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.
این حرف‌ها شاید برای شما تکرار مکرّرات و توضیح واضحات باشد، اما هدف از نوشتن آن‌ها روشن‌شدن را و روش و اعتقاد ماست تا همگان بدانند که عدالت‌خواهی ما در زیر پرچم "ولایت" معنا و ارزش پیدا می‌کند و ما امروز بزرگ‌ترین عدالت‌خواه و اول‌پرچم‌دار این عرصه را رهبر عزیزمان می‌دانیم و در واقع به قصد لبّیک‌گویی به ندای اوست که این فعالیت‌ها را انجام می‌دهیم.
ما معتقدیم برداشتن پرچم عدالت‌خواهی و مبارزه با ظلم و فساد برخی نااهلان داخلی که لباس مسئولیت این نظام الهی را به ناحق پوشیده‌اند، بیش از هر کس دیگری وظیفه فرزندان انقلاب و دل‌سوزان نظام است. چرا که اگر ما این عَلَم را بر دوش نکشیم، دشمنان و منافقین و مخالفین نظام آن را بهانه کرده و به همه مقدسات و ارزش‌های اسلامی و انقلابی حمله خواهند کرد.
پس بیایید خوش‌بینانه به ما بنگرید و ما را نیز "خودی" بدانید و همچون کسانی که جواب ما را فقط با دستگیری و محاکمه و زندان داده‌اند رفتار نکنید. ما فرزندان این انقلابیم و بیش از هر کس دیگری دل‌مان برای عزت و اقتدار و سلامت این نظام و ارزش‌ها و دست‌آوردهای آن می‌تپد. ما خود را وارثان امانت بزرگ شهیدان و مجاهدان راه حق و عدالت می‌دانیم و هرگز نمی‌توانیم نسبت به سرنوشت این امانت عظیم الهی بی‌تفاوت باشیم.
در پایان بار دیگر از همه عزیزان و مسئولین نظام و یکایک نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که نماینده و وکیل آحاد مردم می‌باشند درخواست دارم ماجرا سیرجان و زمین‌خواری‌های سال‌های گذشته آن و برخوردی که با این حقیر صورت گرفته را یک‌بار دیگر عادلانه و منصفانه بررسی نموده و پیشنهاد می‌کنم یک‌طرفه به محکمه نرفته و علاوه بر شنیدن سخنان و گزارشاتِ بعضاً مغرضانه و نادرست دیگران، حرف‌ها و درد دل‌های ما را نیز بشنوید و تأکید می‌کنم هدف بنده از پیگیری این ماجرا بیش از آنکه احقاق حق خود و مردم مظلوم و محروم سیرجان باشد، مبارزه با ظلم و فساد و امر به معروف و نهی از منکر است که اولاً یک تکلیف شرعی و قانونی است و ثانیاً برکات و ثمرات آن محدود به نتایج ظاهری و مادی نخواهد ماند، إن‌شاءالله.
اللّهم اجعَل عَواقِبَ امورَنا خَیراً و عجّل بی فَرَج مولانا صاحبَ العَصر و الزّمان و ایّد و احفظ امامنا الخامنه‌ای.

والسلام علیکم و علی جمیع عباد الله الصالحین
کوچک‌ترین سرباز انقلاب: علیرضا جهانشاهی
28/10/1388- شهر مقدس قم