هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 30 دى 1399
ساعت 11:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 اسفند 1388 ساعت 10:00
سه شنبه 4 اسفند 1388 13:30 ساعت
2010-2-23 10:00:42
شناسه خبر : 29626

مسئول موسسات آموزش از راه دور آموزش و پرورش شهر تهران از ترمی شدن آموزش دوره راهنمایی در این مراکز از ابتدای دی ماه امسال خبر داد و گفت: از این پس دانش آموزان می توانند با گذراندن سه پایه دوره راهنمایی طی دو سال در مراکز آموزش از راه دور مدرک سیکل خود را دریافت کنند.

به گزارش مهر، محمد تقی طالبی با بیان این مطلب افزود: این امکان از نیم سال تحصیلی جاری در تمام مراکز آموزش از راه دور شهر تهران فراهم شده تا دانش آموزان متقاضی راحتتر بتوانند در مراکز ما ادامه تحصیل دهند.

پیش از این دوره راهنمایی در مراکز آموزش از راه دور همچون مدارس عادی طی سه سال برگزار می شد.

طالبی با اشاره به اینکه نزدیک به 51 مرکز آموزش از راه دور در تهران فعالیت دارند، گفت: 13 هزار دانش آموز در مراکز آموزش از راه دور تحصیل می کنند که افراد بازمانده از تحصیل را شامل می شوند.

مسئول موسسات آموزش از راه دور آموزش و پرورش شهر تهران درباره شهریه این ترم تحصیلی دانش آموزان نیز گفت: شهریه ثابت کلیه دانش آموزان در دو مقطع راهنمایی و متوسطه 25 هزار تومان است و باید به ازای هر واحد درسی نیز چهارهزار و 840 تومان بپردازند.

طالبی ادامه داد: موسسات آموزش از راه دور موظف اند 6 ساعت تدریس را به ازای هر واحد درسی ارائه دهند و اگر دانش آموزی خواهان آموزش بیشتر بود، باید شهریه بیشتری بپردازد.