هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 26 آذر 1397
ساعت 10:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 19 مهر 1397 ساعت 11:27 2018-10-11 11:27:57
شناسه خبر : 294773
انتشارات «طوبای محبت» کتاب «ریحانه کربلا» نوشته «عبدالحسین نیشابوری» را با موضوع تحقیق در زندگانی و بارگاه حضرت رقیه (س) منتشر کرده است. این کتاب دربردارنده 210 سند از کتاب‌های قدیمی و مقاتل شیعه است که به انگیزه دفاع از کوچکترین دختر امام حسین (ع) یعنی حضرت رقیه (س) تألیف شده است.
معرفی کتاب های خواندنی هر دوشنبه و پنج شنبه در رجانیوز ؛

کتاب «ریحانه کربلا»؛ دربردارنده ۲۱۰ سند در دفاع از شخصیت حضرت رقیه(س) + لینک خرید کتاب

انتشارات «طوبای محبت» کتاب «ریحانه کربلا» نوشته «عبدالحسین نیشابوری» را با موضوع تحقیق در زندگانی و بارگاه حضرت رقیه (س) منتشر کرده است. این کتاب دربردارنده 210 سند از کتاب‌های قدیمی و مقاتل شیعه است که به انگیزه دفاع از کوچکترین دختر امام حسین (ع) یعنی حضرت رقیه (س) تألیف شده است.

گروه فرهنگ- رجانیوز: بنا بر آنچه معروف است، روزهای آغازین ماه صفر با سالروز شهادت رقیة بنت الحسین نازدانه اباعبدالله (ع) مصادف و مقارن است. شبهات زیادی در باب اصل وجود و کیفیت شهادت آن حضرت وارد می کنند که مورخان و دانشمندان علوم اسلامی در مقالات و کتاب های متعددی به آن شبهات پاسخ داده و وجود و کیفیت شهادت آن حضرت را ثابت کرده اند. یکی از این آثار ارزشمند کتاب ریحانه کربلاست که به قلم عبدالحسین نیشابوری جمع آوری و منتشر شده است. این کتاب در بردارنده 210 سند از کتاب های قدیمی و مقاتل شیعه است که با انگیزه دفاع از آن نازدانه مظلومه نگاشته شده است. متن زیر معرفی این کتاب ارزشمند است: 

 

معرفی کتاب 

 

انتشارات «طوبای محبت» کتاب «ریحانه کربلا» نوشته «عبدالحسین نیشابوری» را با موضوع تحقیق در زندگانی و بارگاه حضرت رقیه (س) منتشر کرده است. این کتاب دربردارنده 210 سند از کتاب‌های قدیمی و مقاتل شیعه است که به انگیزه دفاع از کوچکترین دختر امام حسین (ع) یعنی حضرت رقیه (س) تألیف شده است.

 

در پی شبهاتی که درباره بارگاهی که در قلب دمشق میلیون‌ها دل سوخته در غمش را به سوی خود می‌کشاند، و با دستان کوچکش حاجت‌های بزرگ را وا می‌کند، کتاب «ریحانه کربلا» توانسته مدارک مفصلی در تاریخچه آن حضرت و حضور او در مصائب کربلا و کرامات بارگاه او و کتاب‌هایی که درباره‌اش نوشته شده، ارائه دهد.

 

کتاب «ریحانه کربلا» در 6 بخش به نگارش در آمده است که بخش نخست آن به جستجوی نام رقیه و شواهد اثبات چنین فرزندی برای امام حسین (ع) می‌پردازد، بخش دوم نیز با آوردن تفاصیل ماجرای شهادت آن حضرت توانسته وجود و قبر مبارک و مطهرش را به اثبات برساند.

 

بخش سوم  کتاب «ریحانه کربلا» به استدلال به شهرت قبر و آوردن شواهدی برای اثبات وجود قبر آن حضرت در همین مکان فعلی پرداخته است و چهارمین بخش نیز به تاریخچه و سابقه آن حرم مقدس پرداخته و استمرار زیارت آن بقعه پاک را در 14 قرن اثبات کرده است.

 

بخش پنجم با ذکر کرامات حضرت عملاً نشان داده که اعتقاد مردم به قبر سه‌ساله بی‌اساس نیست و این بنیان، بیهوده پا بر جا نمانده است، همچنین ششمین بخش کتاب با معرفی مؤلفینی که درباره آن نازدانه حسین (ع) قلم زده و منابعی که میراث علمی مربوط به آن حضرت را حفظ کرده‌اند، از نگاه دیگری وجود آن حضرت و اصالت آن قبه آسمانی را به اثبات رسانده است.

 

انتشارات «طوبای محبت» کتاب «ریحانه کربلا» را در 184 صفحه منتشر کرده است و این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های این انتشارات محسوب می شود. علاقه مندان می توانند از طریق کلیک به تهیه اینترنتی این کتاب بپردازند. 

 

-----------------------------------------------------------------------------
مطالب مرتبط: 

کتاب دوم؛ رعد در آسمان بی ابر/ روایتی خواندنی از تاریخ شفاهی مبارزه اطلاعاتی با سازمان مجاهدین خلق

کتاب سوم؛ «غنچه دلتنگ»/ چگونه امام حسن(ع) در روزگار امروز الگوی تام بشریت است؟/ مجموعه کتاب های سبک زندگی معصومین(ع) که برخی مجلداتش به چاپ سی و یکم رسیده است

کتاب چهارم؛ «شبِ قدر»/ شرح حقیقت شب قدر، نگاه‌ تاریخی‌ به‌ رویدادهای‌ آخرین‌ سالهای‌ زندگانی‌ امام‌ علی(ع)، نگاهی مختصر بر خطبه متقین در کلام شهید آیت الله دکتر بهشتی

کتاب پنجم؛ «بازخوانی دیدگاه های فقهی و سیاسی آیت الله صانعی»/ نگاهی گذرا بر اندیشه ها و سیر تطورات فقهی و سیاسی آیت الله صانعی از دیروز تا امروز

کتاب ششم؛ «ابو وصال»/ «ابو‌ وصال» اسم رمز پیوند جوان دهه 90 با دهه 60 / روایتی جذاب و خواندنی از زندگی طلبه شهید مدافع حرم محمدرضا دهقان امیری

کتاب هفتم؛ «رقص برزیل با شیطان»/ روایتی جذاب از پشت پرده جام جهانی همراه با لنز سیاسی-ورزشی

کتاب هشتم؛ «ریزش خواص در حکومت امیرمومنان(ع)»/ ۶۶ تن از چهره های خوش سابقه و متنفذ حکومت علوی؛ از معرفی تا بیان لغزشگاه ها و عوامل ریزش

کتاب نهم؛ «آقا وحید»/ روایتی جذاب و خواندنی از زندگی و مبارزات شهید دیالمه از زبان دوستان، همسنگران و شاگردان/ چگونه دیالمه در صف اول مبارزه با جریان نفاق و التقاط قرار داشت؟

کتاب دهم؛ «پنجره چوبی»/ عشق، یک مفهوم سانتی مانتال نیست؛ روایتی از یک عاشقانه انقلابی را در این کتاب بخوانید!

کتاب یازدهم؛ «پیشوای صادق»/ روایت تحلیلی رهبر معظم انقلاب از سیره امام صادق(ع) با تاکید بر وجوه پنهانِ حقایقِ تاریخی

کتاب دوازدهم؛ «پاریس پاریس» / از عشقی که میان خون عمق گرفت تا سودای پاریس شدن مشهد + روایت تصویری کتاب با اجرای الهام چرخنده

کتاب سیزدهم؛ «پرچم سفید ملت ایران»/ نقد و بررسی تحلیلی «FATF» به قلم حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان

کتاب چهاردهم؛ «هزار توی سعودی»/ روایتی از جامعه و حکومت عربستان که پیشنهاد پژوهشگران شد!

کتاب پانزدهم؛ «تمدن رضوی»/ از نقد نظریه «خلافت» تا افق تمدنیِ مکتب سیاسی امام رضا(ع)

کتاب شانزدهم؛ «کابوس در بیداری»: روایتی جذاب و خواندنی از حج خونین سال 66/ چگونه حج خونین سال 66، آتش جنگ را شعله ور تر کرد؟

کتاب هفدهم؛ «رساله نور وحدت»/ نگاهی بر توحید، از دیدگاه سه تن از عرفای نامدار شیعی

کتاب بیست و یکم؛ «همرزمان حسین علیه السلام»/ شش سال قبل از پیروزی انقلاب، رهبر انقلاب چه نگاهی به واقعه عاشورا را ترویج می دادند؟ + لینک خرید کتاب

کتاب بیست و دوم؛ «سقای آب و ادب»/ روایتی جذاب و متفاوت از زندگانی حضرت عباس(ع) به قلم سید مهدی شجاعی + لینک خرید

کتاب بیست و سوم؛ «فرنگیس»/ ناگفته های خواندنی جنگ به روایت بانوی دلاور کرمانشاهی + متن تقریظ رهبر انقلابx