هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 اسفند 1388 ساعت 12:37 2010-2-20 12:37:01
شناسه خبر : 29409
فروكش كردن موج ناآرامي‌ها و رفتارهاي ساختارشكنانه در ايران به‌ويژه پس از حماسه‌هاي 9 دي و 22 بهمن، رسانه‌هاي غربي را براي القاي ادامه اين رخدادها به نوعي هذيان‌گويي انداخته است.

فروكش كردن موج ناآرامي‌ها و رفتارهاي ساختارشكنانه در ايران به‌ويژه پس از حماسه‌هاي 9 دي و 22 بهمن، رسانه‌هاي غربي را براي القاي ادامه اين رخدادها به نوعي هذيان‌گويي انداخته است.

به گزارش رجانيوز، روزنامه لس‌آنجلس‌تايمز در ادعايي جالب با توجه به سبز بودن تعدادي از دوچرخه‌هاي كرايه‌اي موجود در يكي از ايستگاه‌هاي طرح دوچرخه‌سواري شهرداري در تهران نوشت: جنبش سبز ديگري در خيابان‌هاي تهران به راه افتاده است!

اين روزنامه در گزارشي به قلم خبرنگار ايراني خود از تهران درباره ايستگاه‌هاي جديد كرايه دوچرخه نوشت: هزاران تن از سكنه تهران به تدريج از موج جديدي كه نشان دهنده ارزش‌هاي متغير طبقه متوسط ايران است، بهره مي گيرند و با مراجعه به دوچرخه خانه، با استفاده از كارت هوشمند يك دوچرخه را بر مي‌دارد و بقيه راه تا محل كار را با آن طي مي كنند، كرايه‌كنندگان دو چرخه‌ها از طبقات مختلف جامعه از جمله دانش آموز و دانشجو، مهندس، دكتر و مغازه‌داران جواني هستند كه دو چرخه‌ها را براي چند ساعت كرايه مي كنند.

شهرداري تهران حدود 12 جايگاه كرايه دوچرخه در يك ناحيه شهر ايجاد كرده كه بخشي از يك برنامه آزمايشي براي كمك به كاهش تراكم ترافيك بهبود كيفيت هوا و برآوردن تمايلات ايرانياني است كه به طور فزاينده اي مراقب سلامت و تناسب اندام‌شان هستند.

اين برنامه شبيه برنامه‌هايي است كه در شهرهاي اروپا به راه افتاده است، به جز يك مشخصه چشمگير اگرچه زنان نيز مشتاق كرايه دو چرخه‌اند به علت محدوديت هاي اسلامي و فرهنگي اين امكان براي آنها نيست.

منوچهر دانشمند، دوچرخه سوار كارآزموده اي كه بر يكي از اين مراكز كرايه دوچرخه نظارت دارد، گفت: اول بايد چشم مردم عادت كند و وقتي كه همه به دو چرخه سواري در ملأ عام عادت كردند، به تدريج به زنان هم اجازه مي دهيم.

اين روزنامه امريكايي در حالي كه ترجيح مي‌داد ديگر به تكرار اين ادعا كه مردم تهران دوچرخه‌سواري مي‌كنند، پس جنبش سبز وجود دارد، ادامه ندهد، نوشت: به گفته دانشمند،در نه ماه گذشته شش هزار كارت عضويت فقط در يك منطقه از 22 منطقه تهران براي سنين 12 تا 70 سال صادر شده، قرار است اين برنامه در سال آينده ايراني كه مارس آغاز مي شود، گسترش يابد.

لس‌نجلس تايمز افزود: با توجه به اينكه تهران در امتداد دامنه كوهستان واقع شده است، سازمان دهندگان برنامه از يك شركت خواسته اند دو چرخه هايي طراحي كند كه در سربالايي و سراشيبي قابل كنترل باشد حتي شايد مجهز به موتورهاي قابل شارژ براي راحتي كار در سربالايي ها مجهز شوند. 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x