هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 1 ارديبهشت 1398
ساعت 11:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 21 شهريور 1397 ساعت 11:50 2018-9-12 11:50:57
شناسه خبر : 292239
گروه‌های مدافع حقوق بشر با انتقاد شدید از دولت انگلیس در زمینه عدم برخورد مناسب با قاچاق کودک و سوء استفاده جنسی از آن‌ها اعلام کردند که دولت این کشور باید در این زمینه ابراز شرمساری کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس؛  گروه‌های فعال حقوق بشر در زمینه مقابله با بزهکاری و سوء استفاده جنسی در انگلیس و استرالیا اعلام کردند که دولت انگلیس در مقابله با قاچاق هزاران کودک و نوجوان و برده شدن آن‌ها شکست خورده است.
 
به نوشته خبرگزاری «رویترز» فعالان و هواداران حقوق کودک و نوجوان دولت انگلیس را مقصر اصلی برشمرده و گفته اند که دولت فاقد راهبردی آشکار برای متوقف ساختن سوء استفاده جنسی از دخترها و مقابله با تبهکاران در سوء استفاده آن‌ها از جوانان در زمینه پخش مواد مخدر است.
 
گروه موسوم به «ای تی ام جی» از فعالان حقوق بشری اعلام کرد که رویکرد دولت انگلیس در مقابله با قاچاق کودکان مناسب نیست و قربانیان جوان فاقد درمان‌های ویژه برای بهبودی هستند.
 
بر اساس آمار منتشر شده در انگلیس، 2118 کودک مظنون به قاچاق هستند و بیشتر آن‌ها در دام سوء استفاده کنندگان، استثمار یا کار اجباری گیر افتاده‌اند.
 
به نوشته رویترز، بر اساس آمار دولتی کودکانی از عراق، ویتنام، سودان، افغانستان و اریتره نیز برای سوء استفاده به انگلیس آورده شده‌اند.
 
«جاسمین اوکونر» از فعالان بین‌المللی حقوق کوک و نوجوان در این زمینه گفت: «دولت انگلیس فاقد برنامه‌ای روشن برای جلوگیری از قاچاق انسان است و باید شرمسار باشد.»
 
یک گروه حقوق بشری استرالیایی به نام «واک فریی» در این زمینه اعلام کرد که انگلیس ماوای دست‌کم 136000 نفر از بردگان مدرن امروزی است و این رقم حدود ده مرتبه بیشتر از برآوردهای دولتی در سال 2013 است.