هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 19 آذر 1397
ساعت 00:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 18 شهريور 1397 ساعت 14:35 2018-9-9 14:35:19
شناسه خبر : 292145
 

نماینده پارلمانی از استان بصره خطاب به نخست‌وزیر عراق دلیل نشست و برخاست فرماندهی عملیات این استان با سرکنسول آمریکا را جویا شد.

 

به گزارش فارس، «فاروق الاسدی» نماینده پارلمان عراق از استان بصره، اعلام کرد که کنسولگری آمریکا، پشت پرده خرابکاری و آتش زدن اغلب مقرهای دولتی و حزبی و الحشد الشعبی در این استان قرار دارد.

 

به نوشته وبگاه خبری «المعلومة»، وی طی نشستی درباره بحران بصره اظهار داشت: کنسولگری آمریکا پشت ناآرامی‌های جاری در بصره است و از گروه‌های خرابکار برای آتش زدن ادارات دولتی و مقرهای احزاب و الحشد الشعبی، حمایت کرده است.

 

وی در ادامه از «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق این سوال را پرسید که آیا اطلاع دارد که سرتیپ «جمیل الشمری» فرماندهی عملیات بصره که سرانجام دیروز برکنار شد(+)، با سرکنسول آمریکا در بصره که عامل آتش گرفتن بصره است، نشست و برخاست می کرد؟ دلیل این نشست و برخاست چه بود؟

 

الاسدی ادامه داد که وزارت خارجه نیز باید دخالت‌های آمریکایی و بین‌المللی در امور کشور و تحریک آن را محدود کند.

 

این در حالی است که در پی حمله شماری از افراد ناشناس تحت پوشش تظاهرات‌های مردمی در بصره، در روز جمعه گذشته،  به مراکز دولتی و ساختمان‌های احزاب و نیروهای الحشدالشعبی و کنسولگری ایران در این شهر و به آتش کشیدن آنها، مقامات مسئول مختلفی، از نقش سرویس‌های جاسوسی عربستان و آمریکا و دخالت‌های آشکار کنسولگری آمریکا و تحریک برخی مزدوران سیاسی، بعثی و داعشی در بصره، خبر دادند.

 

 x