هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 2 فروردين 1398
ساعت 09:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 17 شهريور 1397 ساعت 10:46 2018-9-8 10:46:12
شناسه خبر : 292087
خانواده شهدای ترور کردستان از مسئولین قضایی خواستند با هر گونه حضور تروریست‌های تجزیه‌طلب و خشونت‌طلب مقابله کنند.
به گزارش رجانیوز به نقل از  تسنیم، خانواده شهدای ترور کردستان و قربانیان تروریسم و افراطی‌گری در بیانیه‌ای از مسئولین قضایی و حافظان امنیت و تمامیت ارضی کشور درخواست کردند "با قاطعیت و صلابت با هر گونه حضور تروریست‌های تجزیه‌طلب و خشونت‌طلبی که هدفشان آسیب رساندن به شهروندان کرد ایرانی است مقابله کنند."
 
 
متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
شهدای کردستان مظلوم‌ترین و البته غیورترین مردان و زنان ایران بزرگ و سرافراز هستند که از ابتدای‌ترین روزهای انقلاب اسلامی در بهمن 57 تا شاید ساعاتی قبل و یا روزهای اخیر و حداکثر ماه گذشته خبر شهادتشان نقش پرچم سه رنگ ایران را از خزر تا خلیج فارس به اهتزاز در آورده است. بی‌شک خون‌های پاکی که برای اعتلای ایران بزرگ بر زمین ریخته است، نخواهد گذاشت تا نامردی‌ها و بی‌کفایتی‌ها و البته خیانتها به سرانجامی برسد و این خونها خود نگاه بان محکم و استواری است تا همچون دژ بزرگی از کشورمان محافظت کند.
 
خانواده شهدای ترور کردستان و قربانیان تروریسم و افراطی‌گری در سال‌های اخیر به صورت خودجوش تلاش کردند تا حضوری فعال در عرصه جامعه کردستان داشته و مطالبات به حق مردم کرد را پیگیری کنند. تکلیف ما این است که نگذاریم فلسفه شهادت مظلومان کرد در کردستان فراموش گردد و به مسئولان و مردم غیرتمند کردستان یادآوری کنیم که شهدا رفتند تا انسانیت و شرافت انسانی اعتلا یابد.  "ما زنده به آنیم که آرام نگیریم / موجیم که آسودگی ما عدم ما است"
 
در مقطع خطیر جاری لازم دیدیم مواردی را به مسئولان و مردم فهیم کردستان یادآوری کنیم و به عنوان پیش‌قراولان عرصه حفظ و حراست از میهن بزرگمان ایران نکاتی را متذکر شویم.
 
1- به مسئولان کشور در عرصه‌های مختلف متذکر می‌شویم مسندی که بر آن تکیه زده امانتی است نزد شما که با خون پاک شهدا استوار است و اگر جز برای خدمت به مردم ایران به‌کار گرفته شود فردای قیامت باید در محضر حضرت باری‌تعالی پاسخگو باشید و ما نیز لحظه‌ای از مطالبه‌گری برای صیانت و حراست از خاک کشورمان کوتاه نخواهیم آمد. برخی نارسایی‌ها و غفلت‌ها قطعا با هوشیاری و کار مضاعف و البته خالصانه مرتفع خواهد شد و با توجه به منابع ارزشمند کشورمان بن بستی در کشور وجود ندارد و باید تمام همت و توجه‌تان را به سمت داخل و توانمندی‌های داخلی معطوف نمایید چرا که شرایط حال حاضر قطعا بسیار بهتر از دوران سخت جنگ تحمیلی و ایام گذشته است لذا؛ هیچ غفلت و کوتاهی قابل پذیرش نیست.
 
2- گذشته کوردستان مملو است از رشادت ها و مقاومتها در برابر خیانتها و طمع ورزی مزدوران قدرتهای استعماری که از جاسوسی و ستون پنجمی برای رژیم بعثی صدام در هشت سال دفاع مقدس تا اکنون که همه دشمنان ایران از رژیم واپس‌گرای سعودی گرفته تا ایالات متحده به عنوان ام الفساد جهان با فعال سازی مزدوران خود در شکل‌های مختلف تلاش می‌کنند تا با جنگ اقتصادی و نا امن سازی ایران رویای موهوم خود را به زعم باطل شان محقق کنند.
 
حجم گسترده این خیانت‌ها که از سوی مدعیان حقوق کردها در میان گروه‌ها و به اصطلاح احزاب ورشکسته کرد از کومله و دمکرات با شعبه های گوناگون آن تا پ.ک.ک و پژاک و دیگران علیه مردم ایران و کردستان وارد می‌شود از حافظه مردم این سرزمین پاک نخواهد شد و همانگونه که در سالهای گذشته نتوانستند به امیال باطل خود دست یابند به لطف عنایت حضرت باری‌تعالی به زودی نابود خواهند شد. 
 
3- به دشمنان واقعی مردم کرد ایران بزرگ که در اقلیم کردستان لانه کرده و با دلارهای نفتی گاو شیرده ایالات متحده تلاش می‌کنند تا فضای کوردستان را ناامن کنند هشدار می‌دهیم که اگر به رفتارهای ابلهانه خود ادامه دهند با مشت آهنین مردم کردستان روبرو خواهند شد که دیگر فرصت هر حرکتی از آنها سلب گردد و به سران احزاب و مسئولین اقلیم کردستان نیز اتمام حجت می‌کنیم که اگر بساط این بازی‌های کودکانه را جمع نکنند ملت بزرگ ایران تکلیف آنها را یکسره خواهند کرد.
 
4- در روزهای اخیر اخباری در برخی رسانه‌ها منتشر شده است که تلاش می‌کنند جای شهید و جلاد را عوض کنند و آشکارا در چشمان مردم کردستان نگاه می‌کنند و دروغ می‌گویند. فردی که اطلاعات غیرقابل انکار اقدامات تروریستی او به روشنی روز مشاهده می‌شود از درون زندان پیغام می‌دهد که فعال مدنی است. به همه عناصر تروریست، تجزیه طلب و خشونت‌گرا که سند دشمنی آنها با مردم کردستان همین بس که اکثر قریب به اتفاق قربانیان ترورهای آنها را مردم کرد و اهل سنت کردستان تشکیل می‌دهند نیز یادآور می‌شویم که شما در ذهن و فکر مردم کردستان منفورترین و خبیث‌ترین هستید و خیانت و مزدوری‌تان هیچ‌گاه از خاطر مردم فهیم کرد پاک نخواهد شد و اسناد خیانت‌تان همانطور که پس از جنگ تحمیلی با عراق از پس پرده بیرون زد و جاسوسی و هم دستی‌تان با رژیم متجاوز صدام بر ملا شد امروز نیز برای ما چون روز روشن است.
 
لذا؛ از مسئولین قضایی و حافظان امنیت و تمامیت ارضی کشور می‌خواهیم با قاطعیت و صلابت با هر گونه حضور تروریست‌های تجزیه‌طلب و خشونت‌طلبی که هدفشان آسیب رساندن به شهروندان کرد ایرانی است مقابله کنند و فرصت عرض اندام از آنها را گرفته و اجازه ندهند خون پاک شهدای ترور و شهدای مدافع وطن پایمال شود.
 
5- اما سخن آخر با نخبگان و فرهیختگان کردستان است؛ مقطع حاضر بسیار خطیر است و زمان آزمون، اگر غفلت جای هوشیاری و عافیت طلبی و محافظه‌کاری جای صداقت و شجاعت‌تان را بگیرد مطمئن باشید که مردم ایران و کردستان همواره جلوتر از نخبگان و سیاسیون حرکت کردند. لذا؛ هرگونه حمایت یا بی‌تفاوتی نسبت به تجزیه‌طلبان و خشونت‌طلبان که دشمن مردم ایران و کردستان هستند، بی‌پاسخ نخواهد ماند.