هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 2 فروردين 1398
ساعت 09:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 17 شهريور 1397 ساعت 10:40 2018-9-8 10:40:17
شناسه خبر : 292084
باید از شورای عالی امنیت ملی بپرسیم که چرا در رابطه با روزنامه‌هایی که این حواشی را بلد کرده اند موضع گیری نمی‌کند و رفتار تبعیض آمیزی از خود نشان می‌دهد این شورا موظف است به این موضوع ورود کند چرا که اگر فضا را برای پراکندن شایعات، تهمت‌ها و حواشی باز بگذاریم دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: باید از شورای عالی امنیت ملی بپرسیم که چرا در رابطه با روزنامه‌هایی که این حواشی را بلد کرده اند موضع گیری نمی‌کند؟!
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، سید محمد جاد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی  با اشاره به حواشی پیش آمده در خصوص حضور زوار عراقی در مشهد مقدس و دامن زدن برخی رسانه‌ها به این حواشی اظهار داشت: این موضوع یک توطئه هدایت شده از سوی دستگاه‌های معاند صهیونیستی و امریکایی است. 
 
وی افزود: روزنامه الشرق الوسط دو سال پیش چنین مطلبی منتسب به زوار ایرانی در ایام اربعین نوشت حال امروز شاهد مطالب روزنامه شرق درباره حضور زوار عراقی در مشهد مقدس و حواشی مربوط به آن هستیم. این در حالی است که ۹۷ درصد زوار عراقی متاهل هستند و بسیاری از مسئولان مربوطه حواشی ایجاد شده را تکذیب کرده اند.
 
ابطحی با بیان اینکه ایران از ظرفیت بالای توریستی-مذهبی برخوردار بوده و از دیرباز با عراق مناسبات فرهنگی و مذهبی داشته است تصریح کرد: معتقدم این فضاسازی‌ها برای ایجاد کدورت میان روابط ایران و عراق صورت گرفته است چراکه در هر جایی بد و خوب وجود دارد، اما اینکه بخواهیم کلیت مردم یک کشور را زیر سوال ببریم چیزی جز تفرقه افکندن میان ملت‌ها نیست.
 
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با تاکید براینکه مردم ما هوشیار هستند و هوشیاری خود را در راهپیمایی عظیم اربعین با شکوه هرچه تمام تر نشان خواهند داد یادآور شد:
 
باید از شورای عالی امنیت ملی بپرسیم که چرا در رابطه با روزنامه‌هایی که این حواشی  را بلد کرده اند موضع گیری نمی‌کند و رفتار تبعیض آمیزی از خود نشان می‌دهد این شورا موظف است به این موضوع ورود کند چرا که اگر فضا را برای پراکندن شایعات، تهمت‌ها و حواشی باز بگذاریم دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: شورای عالی امنیت ملی موظف است به وزیر ارشاد و هیئت نظارت بر مطبوعات تذکر دهد و از دستگاه‌های مربوطه بخواهد که در این خصوص پیگیری قضایی کنند تا از گسترش و نشر اخبار کذب جلوگیری شود.