هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 ارديبهشت 1400
ساعت 17:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 17 مرداد 1397 ساعت 12:16
چهارشنبه 17 مرداد 1397 12:12 ساعت
2018-8-8 12:16:28
شناسه خبر : 290981
جام ملت‌های آسیا تبدیل به ارزشمندترین تورنمت و جام در سطح قاره کهن شده است. تورنمتی که ۱۵۰ روز دیگر شروع می‌شود.
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در کشور امارات قرار است برای اولین بار با حضور ۲۴ تیم برگزار شود. این جام ارزشمندترین تورنمت در سطح قاره است که قدرت‌های برتر فوتبال را در کنار هم جمع می‌کند و در نهایت تیم قهرمان مشخص خواهد شد. عنوانی که خیلی از کشورها به دنبال رسیدن به آن هستند.
 
۱۵۰ روز دیگر به شروع این رقابت‌ها زمان باقی مانده است و این بار هیجان رقابت‌ها با توجه به افزایش تیم‌ها بیشتر از قبل نیز شده است. از سال ۱۹۵۴ ایده برگزاری این رقابت‌ها با حضور ۱۲ کشور به وجود آورنده کنفدراسیون فوتبال آسیا بیان شد و در نهایت دو سال بعد در سال ۱۹۵۶ برای اولین بار جام ملت‌های آسیا برگزار شد. بیش از ۵۰ سال از این دوران گذشته است و اکنون خیلی از کشورهای آسیایی تبدیل به قدرت‌هایی در سطح جهان شدند.
 
از سلطه اولیه کره جنوبی گرفته تا سه قهرمانی ایران و در ادامه در دهه ۸۰ قدرت طلبی کشورهای عربی و سپس ژاپن، دوران پرفراز و نشیبی در جام ملت‌های آسیا سپری شده است. 
 
در آخرین دوره این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۵ تیم ملی استرالیا از امتیاز میزبانی نهایت بهره را برد و توانست با برتری برابر کره جنوبی در دیدار نهایی عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.
 
امسال کنفدراسیون فوتبال آسیا بیشترین پاداش تاریخ خود را برای قهرمان این دوره از رقابت‌ها کنار گذاشته است و امیدوار است این دوره در امارات، بهترین دوره جام ملت‌های آسیا باشد.
 
تیم ملی فوتبال ایران نیز در جام ملت‌های آسیا با تیم‌های یمن، ویتنام و عراق هم‌گروه است.