هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 23 مرداد 1397
ساعت 11:36
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 مرداد 1397 ساعت 12:40 2018-7-28 12:40:20
شناسه خبر : 290343
اکنون سی سال از روزهای گرم شهریورماه 1367 می‌گذرد و سال به سال، سازمان، کمیت و کیفیت اعدام‌شدگان را بیشتر و بدتر اعلام می‌کند! بیش از سی‌هزار نفر، آن هم در اتاق گازهای آلمانی و گورهای دسته‌جمعی صربی!! اما هرچقدر هم که بزرگنمایی و سیاه نمایی کنند نخواهند توانست فهرستی از این سی هزار زندانی سلاخی شده ارائه دهند
اکنون سی سال از روزهای گرم شهریورماه 1367 می‌گذرد و سال به سال، سازمان، کمیت و کیفیت اعدام‌شدگان را بیشتر و بدتر اعلام می‌کند! بیش از سی‌هزار نفر، آن هم در اتاق گازهای آلمانی و گورهای دسته‌جمعی صربی!! اما هرچقدر هم که بزرگنمایی و سیاه نمایی کنند نخواهند توانست فهرستی از این سی هزار زندانی سلاخی شده ارائه دهند

 روزهای گرم شهریورماه 1367 است. سازمان مجاهدین خلق در ادامه سلسله شکست‌های تحلیلی و عملیاتی خود (جنگ مسلحانه شهری، ترور و گریز، هسته‌های مقاومت، نهضت جنگل و اکنون جنگ نظامی کلاسیک)، ضربه سهمگین دیگری را تجربه می‌کند و آن، همان انهدام ارتش آزادیبخش و به هلاکت رسیدن انبوه نیروهای پیشرو در کمین‌گاه چهارزبر بود. اکنون مسعود رجوی، بزرگ جنایتکار ایران پس از انقلاب، حربه جدیدی را علیه جمهوری اسلامی بکار می‌گیرد: حقوق بشر!

 

رجوي طي تلگرامي كه در بغداد انتشار يافت، از دبیرکل سازمان ملل، خاویر پرز دکوئیار، درخواست كرد تا هيئتي جهت تحقيق و بررسي نقض حقوق بشر به ايران اعزام كند. رجوی نوشت: «هفته پيش طي سه روز متوالي جمعاً هفتصدو‌شصت جنازه از زندان اوين به گورستان بهشت زهرا منتقل گرديده و اكثر اين اعدام‌شدگان دوره‌‌هاي زندان خود را به پايان رسانده بودند.» اما سخنگوي سازمان ملل در پاسخ به اين درخواست اظهار داشت رسيدگی به اين تقاضا در حال حاضر امكان ندارد، زيرا دبيركل به شدت سرگرم رسيدگي به موضوع‌هاي ديگر است.




عناصر مجاهدين، متن تلگرام رجوی به دبير كل سازمان ملل را به صورت يك رپرتاژ آگهي تبليغاتي در روزنامه فرانسوي لوموند به چاپ رساندند. آنها در اين آگهی كه با عنوان «محكوميت جهانی رژيم خمينی» منتشر شده و نصف يكي از صفحات داخلي لوموند را پر كرده، مدعي شده‌اند: بيش از هزاروششصد تن از شخصيت‌هاي جهاني، موج اعدام‌هاي دسته‌جمعي در ايران را محكوم كردند كه اسامي برخي از آنها كه از كشورهای آمريكا، كانادا، بلژيك، آلمان غربی، فرانسه، ايتاليا، هلند و سوئد هستند، در اين آگهی چاپ شده است.
 

اما سازمان مجاهدین خلق تنها به یک پیام خشک و خالی اکتفا نکرد و همان طور که نیروی اجتماعی هیاهوساز خود را برای فشار در دادگاه محمدرضا سعادتی در سال 1358 وارد میدان کرده بود، سمپات‌های خود و دیگر افراد مخالف جمهوری اسلامی را وارد میدان شانتاژ کرد و مطبوعات غربی هم به امداد شتافتند. به گزارش راديو آمريكا، روز جمعه 18 شهریورماه 1367، صدها تن از هواداران سازمان در نيويورك به عنوان «اعتراض به اعدام طرفداران خود در ايران» در مقابل دفتر سازمان ملل دست به تظاهرات زدند. در اين مراسم چند تن از جمله علاءالدين توران، نماينده سازمان در آمريكا، سخنراني كردند و در خاتمه سخنرانی، نسخه‌ای از قطعنامه اين راهپيمایی به دفتر سازمان ملل تحويل داده شد. خبرنگار بخش فارسی راديو آمريكا البته می‌افزايد هیچ یک از سران سازمان حاضر به مصاحبه نشدند.
 

رادیو آمریکا مدعی شد همزمان با این فشار اجتماعی در نیویورک و تظاهرات مجاهدین خلق مقابل سازمان ملل، يك جوان ايرانی در اعتراض به اعدام بی‌مهابای زندانیان سیاسی (!) مقابل ساختمان سازمان ملل دست به خودسوزی زد كه پس از انتقال به بيمارستان جان سپرد. نكته جالب توجه اينكه این فرد پس از سرايت آتش به قسمتی از بدنش، با فرياد از اطرافيان تقاضای كمك می كرد، ولي مجاهدین حاضر در محل به طور محسوسی در كمك‌رسانی به وی تعلل ورزيده و نهايتاً هنگامی به بيمارستان منتقل گرديد كه فوت كرده بود. سخنگوی سازمان هرگونه ارتباط شخص خودسوزی كرده را با سازمان تكذيب نمود ولی راديو مجاهد او را يكي از هواداران سازمان معرفی كرد كه به نظر می‌رسد تكذيب اول به منظور فرار از عواقب حقوقي مسئله در اروپا و تایيد بعدی با هدف تبليغ داخلی برای هواداران صورت پذيرفته باشد.
 

یکی دیگر از تریبون‌های فضاسازی حقوق بشری پس از مرصاد، رادیو اسرائیل بود. راديو اسرائيل در برنامه خبری روز 18 شهریور، ضمن پخش گزارش سازمان عفو بين‌الملل پيرامون اعدام زندانيان گروهكی در ايران اعلام كرد: «در پايتخت‌های چند كشور جهان و از جمله در پاريس تظاهراتی در محكوم دانستن اعدام‌های سياسی در ايران برگزار شد. در پاريس يك گروه سيصدنفره در اين راهپيمایی شركت جستند و در شهر اربود در سوئد چند تن از ايرانيان به عنوان اعتراض به يك اعتصاب غذای دوروزه دست زدند.» رادیو اسرائیل تریبون رپرتاژها و بیانیه‌ها علیه اوضاع حقوق بشر در ایران بود.
 

چندی بعد راديو آمريكا در بخش فارسی خود به قسمت‌هایي از گزارش گاليندوپل، نماينده السالوادوري كميسيون حقوق بشر ويژه بررسي رعايت حقوق بشر در ايران اشاره کرد. این گزارش در روز 21 مهرماه 1367 به چهل‌و‌سومين اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه شده بود. اين راديو به نقل از گاليندوپل گفت كه گزارش وی «توجيه‌كننده نگرانی‌های محافل بين‌المللي نسبت به چگونگی رعايت حقوق بشر در ايران است.» بسیار شفاف و واضح است که این گزارش با تکیه بر ادعاهای سازمان مجاهدین خلق تهیه شده و مشاهدات میدانی و تفحص از زندان‌های ایران جایگاهی در آن ندارد.
 

به موازات رادیو آمریکا، رادیو بی‌بی‌سی به بخش‌هایی از گزارش كميسيون حقوق بشر سازمان ملل اشاره كرده و گفت: «اين اعدام‌ها بعد از حمله‌ای صورت گرفت كه ارتش آزاديبخش ملی وابسته به مجاهدين خلق در جريان جنگ ايران و عراق از بيست و پنجم تا بيست و هشتم [ژوئیه] به داخل خاک ايران انجام داد... بنا بر گواهی‌های شفاهی كه در اين گزارش نقل شده، معمول‌ترين نوع مجازات، شلاق‌ زدن مخصوصاً بر كف پاهای زندانيان است و انواع ديگر مجازات عبارت است از تهديد به شكنجه فرزندان، همسران و ساير وابستگان آنها!» همچنين در گزارش كميسيون حقوق بشر سازمان ملل متحد، اين نظر دولت ايران ذكر شده كه گفته است قوانين اسلامی ممكن است در همه موارد با قوانين بين‌المللی تطبيق نكند و ديگر اينكه به آقای گاليندوپل گفته است كه دولت ايران با اين اصل كه پيروی از قوانين بين‌المللی در هر كشوری الزامی است، موافق نیست.
 

علاءالدين توران، سخنگوی سازمان در واشنگتن، پيرامون اين گزارش كه در آن به كرات از سازمان مجاهدین خلق ياد شده است، گفت: «اين گزارش بی ترديد بخشی از آن چيزی است كه در ايران می گذرد، لكن از زمان تهيه اين گزارش تاكنون دستگيری، شكنجه و اعدام در ايران رو به افزايش بوده است... طی سه ماه اخير بيش از ده‌هزار تن به جرم مخالفت با رژيم [امام] خمينی دستگير و هزاران تن اعدام شده‌اند، از 30 خرداد 1360 تاكنون هفتادهزار نفر اعدام و صدوچهل‌هزار تن در زندان‌ها اسیرند
 

اکنون سی سال از روزهای گرم شهریورماه 1367 می‌گذرد و سال به سال، سازمان، کمیت و کیفیت اعدام‌شدگان را بیشتر و بدتر اعلام می‌کند! بیش از سی‌هزار نفر، آن هم در اتاق گازهای آلمانی و گورهای دسته‌جمعی صربی!! اما هرچقدر هم که بزرگنمایی و سیاه نمایی کنند نخواهند توانست فهرستی از این سی هزار زندانی سلاخی شده ارائه دهند؛ این جمهوری اسلامی است که پرونده دوازده هزار شهید ترور به دست مجاهدین خلق را مستند کرده و در بایگانی دادگاه تاریخ به ثبت رسانده تا روزی کیفر جملگی مجاهدین را به چشم ببیند.

 



x