هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 مرداد 1397 ساعت 12:32
دوشنبه 1 مرداد 1397 12:27 ساعت
2018-7-23 12:32:41
شناسه خبر : 290130
گروه طنز-رجانیوز:
بهزاد توفيق‌‏فر

بسته عدس برای آشنا

گروه طنز-رجانیوز:

عدس

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت درباره دریافت ۱۸ میلیون یورو ارز دولتي توسط این وزارتخانه گفت: ما به جز آمبولانس، خودروی دیگری وارد نمی‌کنيم. وي در پاسخ به شايعه واردشدن لوازم اداري و ميز و صندلي‏هاي رياستي چوب آبنوس و چندقلم چيز ديگر با آمبولانس‏ها ادامه داد: شما عدس هم كه ميخريد ممكن است به اشتباه وسطش چندتا پسته باشد و ديگر زشت است كه بخواهيد پسته‏ها را ببريد پس بدهيد. دكتر زارع‏نژاد در اين نشست خبري به توانايي سه شركت داخلي براي توليد آمبولانسهاي موردنياز وزارت بهداشت با استانداردهاي جهاني اشاره نكرد و افزود: به زودي روي تمام آمبولانسها از اين دستگاهها كه تويش اسكناس فرو مي‏كني، شكلات وبيسكويت مي‏دهند؛ نصب خواهدشد. رييس مركز در پايان آرزوكرد.

 

بسته ‏وانه

بالاخره و با پيگيريهاي اداره پست باغ ملي،  بسته پيشنهادي سه كشوراروپايي براي حفظ برجام به دست ايران رسيد. اين بسته كه فوراً بازشده و در اختيار كارشناسان وزارت امورخارجه قرارگرفته، شامل موارد زير است:

1) از اين پس، سه كشوراروپايي در برجام، سه كشور اروپايي ناميده مي‏شوند.

2) از اين پس، در متن اصلي برجام، ايران نيز ايران خوانده خواهدشد.

3) بسته پيشنهادي حفظ برجام شامل چند بند خواهدبود.

4) سه كشور اروپايي از برجام استقبال مي‏كنند.

5) همه كشورهاي عضو اتحاديه اروپا در اروپا هستند.

6) از تاريخ تحويل اين بسته به تهران، اروپا مي‏تواند بسته را تحويل شده تلقي نمايد.

7) ايران متعهد مي‏شود كه به همه بندهاي برجام و قطعنامه‏ هاي سازمان ملل و شوراي امنيت و شوراي حكام و آمريكا و اروپا و بقيه كشورهاي اسرائيل عمل كند و هروقت گزارش بدهد.

8) به پيشنهاد ايران، سه كشوراروپايي موافقت مي‏كنند به جاي اينكه دوباره از برجام پرينت بگيرند، نام آمريكا را در همه جاي سند اصلي، با لاك غلط‏گير، لاك بگيرند. نظارت بر اين امر برعهده نمايندگاني از سه كشور اروپايي و جيبوتي خواهدبود.

 

آشنا

يك داماد هندي به علت ترس از رعدوبرق، وسط مراسم عروسي جيغ زد و برسرزنان گريخت. شاهدان معتقدند كه وي پس از ديدن ليست وعده‏هايي كه در دوره عقد به عروس خانم داده بوده، به بهانه رعدوبرق گريخته است زيرا از همان اولِ اول، آب و هواي هند رعدوبرقي و باراني بوده و اين چيز تازه‏اي نيست. گفتني است پس از آنكه عموي عروس، مسئوليت برخي از اين وعده‏ ها را برعهده گرفت، يك آشنا كه نمي‏خواست نامش فاش شود به خبرنگار ما گفت: واقعیت این است که داماد همان است که بود. هم مرد رنگين‏كمان است و هم مرد باران. همين آشنا در ادامه افزود: همه شلوارفروشي‏ هاي راسته بازار كلكته داماد را مي‏ شناسند و تازه!