هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 مهر 1399
ساعت 11:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 تير 1397 ساعت 09:28
سه شنبه 5 تير 1397 09:08 ساعت
2018-6-26 09:28:20
شناسه خبر : 288822
ایرانی‌ها که تا دقیقه آخر به حمله ادامه دادند مورد تمجید و ستایش بسیاری از رسانه‌ها از جمله فیفا قرار گرفتند. صفحه جام جهانی فیفا در فضای مجازی پس از حذف قدرتمندانه ایران از این رقابت نوشت: شما ایرانی‌ها به جام جهانی مهارت، تعصب و رنگ بخشیدید. امشب شب شما نبود.
ایرانی‌ها که تا دقیقه آخر به حمله ادامه دادند مورد تمجید و ستایش بسیاری از رسانه‌ها از جمله فیفا قرار گرفتند. صفحه جام جهانی فیفا در فضای مجازی پس از حذف قدرتمندانه ایران از این رقابت نوشت: شما ایرانی‌ها به جام جهانی مهارت، تعصب و رنگ بخشیدید. امشب شب شما نبود.

گروه ورزشی - رجانیوز: مصاف ایران و پرتغال با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا تیم ملی با 4 امتیاز وداعی عزتمندانه‌ای با جام جهانی داشته باشد.

 

به گزارش رجانیوز، جوانان تیم ملی ایران که پیش از حضور در جام جهانی با محدودیت های زیادی از جانب شرکت ها و کشورهای غربی برای بازی های تدارکاتی، فروش کفش و لباس ورزشی روبرو شده بود، با اعتماد بنفس و غیرتی مثال زدنی، برای مردم ایران تاریخ ساز شد و هرچند که با اقبال بد نتوانست به دور بعد صعود کند، اما تحسین دوست و دشمن را برانگیخت.

 

تیم ملی ایران هر چند موفق شد کریستیانو رونالدو و یارانش را متوقف کند اما کسب 4 امتیاز برای صعود از این گروه سخت در جام جهانی کافی نبود. مصاف دو تیم ایران و پرتغال درحالی برگزار شد که شاید تیم پرتغالی در داشتن مالکیت برتر بود اما شاگردان کارلوس کی‌روش تا آخرین لحظه شانس بالایی برای پیروزی داشتند و فشار زیادی روی دروازه پرتغال ایجاد کردند. در این میان قضاوت نه چندان خوب داور پاراگوئه‌ای در نتیجه پایانی موثر بود.

 

گزارش نیمه اول:

- شوت محکم رونالدو در دقیقه سوم را بیرانوند با جاگیری مناسب در آغوش گرفت.

- در دقیقه ششم بازی فرصت نسبتا خوبی برای تیم ملی ایران به دست آمد ولی شوت وحید امیری با فاصله زیاد از کنار دروازه پرتغال راهی اوت شد.

- در دقیقه هشتم بازی بعد از اینکه بیرانوند و عزت اللهی دچار اشتباه شدند، فرصت مناسبی برای پرتغال ایجاد شد ولی شوت بازیکن این تیم با فاصله راهی اوت شد.

- فشار زیاد تیم پرتغال از دقیقه دهم تا بیستم باعث شد تا این تیم فرصت‌های نصفه و نیمه‌ای روی دروازه ایران بدست بیاورد ولی این فرصت‌ها باعث واکنش جدی بیرانوند نشد و مدافعان تیم ملی این توپ‌ها را به خوبی دفع می‌کردند.

- اعلام یک ضربه ایستگاهی به سود ایران در دقیقه ۲۲ با ضربه رامین رضائیان همراه شد و این بازیکن با یک شوت تلاش کرد دروازه پرتغال را باز کند ولی توپ او به اوت رفت.

- ارسال یک ضربه ایستگاهی در دقیقه ۳۴ از سوی حاج صفی با ضربه خوب عزت اللهی همراه شد ولی توپ در آغوش دروازه‌بان پرتغال جای گرفت.

- شوت از راه دور رونالدو در دقیقه ۴۰ را بیرانوند به راحتی در آغوش گرفت.

- شوت کات دار و دیدنی کوارشما در دقیقه ۴۵ به یک گل برای تیم پرتغال تبدیل شد.

 

گزارش نیمه دوم:

- با آغاز نیمه دوم تیم ملی فوتبال ایران برای جبران کار به جلو آمد ولی نگرانی از ضد حملات تیم پرتغال باعث شد تا شاگردان کی‌روش برای گلزنی به آب و آتش نزنند.

- اعلام یک ضربه پنالتی در دقیقه ۵۲ برای پرتغال باعث شد تا یک فرصت عالی برای گلزنی تیم پرتغال ایجاد شود ولی شوت رونالدو را بیرانوند با واکنشی دیدنی گرفت.

- ارسال عالی جهانبخش در دقیقه ۵۸ را په په به سختی راهی کرنر کرد.

- شوت رونالدو در دقیقه ۶۶ از کنار دروازه ایران به اوت رفت.

- فرصتی عالی برای ایران در دقیقه ۷۳ بدست آمد ولی شوت قدوس از کنار دروازه پرتغال راهی اوت شد.

- اعلام پنالتی برای ایران در دقیقه ۹۰+۲ و در ادامه کریم انصاری فرد با یک ضربه دقیق کار را به تساوی کشاند.

- فرصت عالی برای طارمی و ایران در دقیقه ۹۰+۵ ایجاد شد اما توپ او به کناره دروازه برخورد کرد تا تمام ایرانی‌ها در حسرت این موقعیت از دست رفته بمانند.

تیم ملی ایران هرچند موفق شد پرتغال قهرمان اروپا را با نتیجه یک بر یک متوقف کند اما کسب 4 امتیاز برای صعود از این گروه سخت کافی نبود.

 

 


اشک ها و حسرت ها.mp4 | دانلود فیلم 

 

وضعیت جدول گروه B در پایان دور مقدماتی:

 

در این گروه اسپانیا پس از تساوی 2 بر 2 مقابل مراکش با 5 امتیاز صدرنشین شد و پرتغال با همین امتیاز در رده دوم قرار گرفت. تفاضل گل دو تیم نیز برابر بود و اسپانیا بخاطر گل زده بیشتر صدرنشین شد. ایران نیز با شایستگی و کسب 4 امتیاز در رده سوم قرار گرفت و مراکش با یک امتیاز چهارم شد.

 

با این شرایط اسپانیا در مرحله بعد با روسیه بازی می کند و پرتغال حریف اروگوئه شد.

 

 

 

فیفا: ایران به جام جهانی رنگ بخشید

 

ایرانی‌ها که تا دقیقه آخر به حمله ادامه دادند مورد تمجید و ستایش بسیاری از رسانه‌ها از جمله فیفا قرار گرفتند. 

صفحه جام جهانی فیفا در فضای مجازی پس از حذف قدرتمندانه ایران از این رقابت نوشت: شما ایرانی‌ها به جام جهانی مهارت، تعصب و رنگ بخشیدید. امشب شب شما نبود.

 

 

رسانه اسپانیایی مارکا هم در گزارشی به تمجدید از عملکرد بازیکنان تیم ملی پرداخت.

این رسانه اسپانیایی نوشت: اگر طارمی در دقایق پایانی آن موقعیت را تبدیل به گل می‌کرد حالا پرتغال به خانه بازمی‌گشت.در این بازی رونالدو یک ضربه پنالتی از دست داد و حتی می‌توانست داور که به تکنولوژی VAR مراجعه کرده بود، این ستاره پرتغالی را از بازی اخراج کند.

 

مارکا در ادامه گزارش خود آورده است:  ایران به رویا نزدیک بود و می توانست به عنوان نخستین تیم آسیای میانه برای اولین بار به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند اما توپ نمی خواست وارد دروازه شود.

 

ایرانی ها با سربلندی جام جهانی را ترک کردند.

سرمربی پرتغال: واقعا سخت بود!

سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال نیز در پایان بازی با تمجید از تیم ملی ایران گفت: ما در این بازی شرایط سختی داشتیم و بازیکنانمان خیلی خوب کار کردند. آنها درباره پنالتی خودشان از ما سوال می کردند. من از تمام بازیکنان تشکر می کنم.

 

بازی با ایران را باید فراموش کنیم

سانتوس در ادامه صحبت‌هایش در خصوص بازی با ایران گفت: ما امشب خوب عمل کردیم. باید ذهنیت برد داشته باشیم و باید منتظربازی بعد باشیم، ما می‌دانیم اروگوئه بازیکنان بزرگی دارد ولی فعلا باید استراحت کنیم و این بازی را فراموش کنیم.

 

به ایران و کی‌روش تبریک می‌گویم، آنها تیم سازمان یافته ای دارند
وی افزود: ما سردرگمی های زیادی دربازی دیدیم. ویدئو چک استفاده شد اما مهم این بود که درجام جهانی باقی بمانیم. به کارلوس تبریک می گویم. ایران ثابت کرد تیم سازمان یافته‌ای است. به خاطر این بازی و عملکرد تیم حریف ما به ایران و کی روش تبریک می‌گویم. ما امشب در ابتدا بازی را خوب شروع کردیم ولی کارلوس کی‌روش بعد از دقایقی برنامه اش را عوض کرد. ایران هم در طول بازی تک به تک یارگیری می‌کرد. به همین خاطر مجبور شدیم زیاد بدویم. وقتی توپ را از دست می دادیم ایران فرصت‌های زیادی پیدا می کرد.

 

مستحق پنالتی نبودیم
سانتوس تاکید کرد: نیمه دوم هم خوب کارکردیم. البته معتقدم مستحق پنالتی نبودیم. اما درفوتبال این اتفاقات می افتد. روی زمین درگیری و خشونت زیاد بود. ما در دقایقی از بازی کنترل را از دست دادیم ولی بعد از آن بازی آرام شد. ایران خیلی تلاش کرد اما موقعیت های زیادی نداشت. من به بازیکنانم تبریک می گویم و باید به بازی بعد فکر کنیم.

 

در مورد VAR اصلا ناراحت نبودم
سرمربی تیم ملی پرتغال در خصوص استفاده از قابلیت VAR گفت: من اصلا در جریان ویدئو چک نگران نبودم. داور۳ بار برای تماشای دوباره صحنه‌ها به بیرون رفت که دو پنالتی گرفت و یک کارت زرد داد.

 

مهم صعود بود که به آن رسیدیم
وی در پایان صحبت‌های خود در خصوص اینکه کار سختی در مراحل بعد دارد گفت: بازی ها سخت و دشوار است. اسپانیا با مراکش مساوی کرد و این نشان می‌دهد بازی ها ساده نیست. لازم است به رقبای بعد فکر کنیم.می خواهیم به کار خودمان ادامه دهیم. پرتغال تیم خوبی است ولی اروگوئه هم تیم خوبی است. ما باید با هم رشد کنیم و سازماندهی داشته باشیم.مهم این است به این نقطه رسیدیم.

 

کی‎روش: اعتراف می کنم ایرانی ها واقعا شجاع هستند

کارلوس کی‌روش هم پس از پایان بازی مقابل پرتغال گفت: بازیکنان بهترین تلاش خود را انجام دادند و نشان دادند که در این بازی آماده هستند، ما مقابل پرتغال بهترین بازی خود را انجام دادیم.

 

 بازی با پرتغال همان بازی بود که در جام جهانی انتظارش را داشتیم

کی‌روش افزود: این همان بازی‌ای بود که در جام جهانی انتظار می‌رود، بازی فشرده و سخت. همانطور که توقع می‌رفت یک جنگ و نبرد و دوئل بین بازیکنان بود. ما مقابل پرتغال خوب بازی کردیم آن هم مقابل تیمی که کاندیدای قهرمانی در جام جهانی است.

 

مقابل اسپانیا هم شایسته باخت نبودیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سوال خبرنگار که از او پرسید امشب یک ایران متفاوت و بزرگ را شاهد بودند و چرا در دو بازی اول ایران اینگونه نبود؟ پاسخ داد: ما باید واقع‌بین باشیم و واقع‌بینانه بازی کنیم؛ جلوی مراکش بردیم، مقابل اسپانیا بازی خوبی انجام دادیم آن هم مقابل تیمی که کنترل کردنش سخت است و شایسته باخت هم نبودیم. اگر ما ۵ امتیاز می‌گرفتیم می‌توانستیم به مرحله بعد صعود کنیم.

 

 برای دقیقه به دقیقه بازی با پرتغال برنامه داشتیم

سرمربی تیم ملی در ابتدای نشست خبری خود تاکید کرد:ما برای دقیقه به دقیقه این بازی برنامه داشتیم و با افتخار جام جهانی را ترک کردیم. بعد از این بازی من هوادار تیم پرتغال هستم چون آنها امروز پیروز شدند.

 

رونالدو باید اخراج می‌شد
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که در مورد داوری پرسیده بود که منجر به واکنش او و پرت کردن کتش به سمت نیمکت شد، گفت: دوست دارم از کلماتی که که استفاده می کنم همه آن را به درستی بیان کنند. من نباید با حرف‌هایم مشکلی ایجاد کنم. وقتی پنالتی می شود دمای بازی از ۴۶ به 50 می رسد و من مجبورم کتم را دربیاورم! دلیل رفتارهای تبعیض آمیز را نمی‌دانم! در اینجا اجازه نمی دادند ما چیزی را ببینیم. ما مربی هستیم می خواهیم ببینیم چه شد. اما نشان نمی‌دهند. ما باید بازیکنانمان را هدایت کنیم. نمی خواهم چیزی علیه پرتغال بگویم. وقتی بازیکنی با ارنج(رونالدو) به صورت کسی می زند باید کارت قرمز بگیرد. باید رونالدو کارت قرمز می گرفت. من می خواهم درباره کاراکتر و شخصیت حرف بزنم. خیلی شکایت ها از داوری هست. تنها کشوری که از داوری شکایت نکرد ما بودیم.

 

قانون نباید به خاطر رونالدو یا مسی تغییر کند

کی‌روش گفت: من دیگر نمی‌خواهم به این موضوعات بپردازم چون عادت کرده‌ام، یک بار می‌گویند یک ملت علیه من است و یک بار می‌گویند من علیه یک ملت هستم، این مسائل را در آفریقای جنوبی زیاد دیده‌ام. حرف من این است طبق قانون داوری و فیفا آرنج یعنی کارت قرمز، قانون نمی‌گوید اگر مسی یا رونالدو ضربه‌ای بزنند باید قانون را تغییر بدهند. در اینجا ظاهرا می‌خواهند قانون را ملایمت تغییر بدهند چون یک طرف بازی رونالدو است.

 

قضاوت ها باید با شهامت باشند
وی تاکید کرد: روز گذشته در نشست خبری به موضوعی اشاره کردم، می‌خواهم بدانم دخترم یک شبه حامله شده یا واقعا حامله است! این باید شفاف باشد، حرکت رونالدو هم همین است، آیا حرکت رونالدو کارت قرمز داشت یا نه؟ این دیگر تصمیم داوری نیست،کسی که این سوت را می‌زند باید شهامت و شجاعت داشته باشد. تصمیم داور باید برای همه شفاف و روشن باشد.همه مردم با من هم‌عقیده هستند که این سیستم یعنی VAR خوب کار نمی‌کند.

 

 اعتراض ما را جام جهانی بعدی جواب می‌دهند

کی‌روش در ادامه نشست خبری تاکید کرد: ما فقط یک سوال کردیم و گفتیم تکلیف را روشن کنید اما آنها گفتند نامه بنویسید و جواب شما را درجام جهانی بعد می دهیم!
می دانید که ملت ایران چه قدر فداکاری کردند که به جام جهانی رسیدند؟ همه اشتباه می کنند ولی سیستمی داری که میلیاردها برایش هزینه اش شده را به ما نشان نمی دهند. ما باید بدانیم در ویدئو چک چه گذشت؟ حق ما است بدانیم.شاید قبلا که سیستم ویدئو چک نبود، می شد اشتباهات داوری را پذیرفت،‌اما حالا که در یک اتاق همه چیز به صورت ویدئویی چک می شود، دیگر اشتباه در اعلام رای قابل قبول نیست و این حق مردم و هواداران است. این حرف ها را می‌زنم اما نباید برای من در پرتغال مشکلی ایجاد شود. واقعیت باید مورد احترام قرار بگیرد.دوست دارم رسانه‌های پرتغال منصف باشند و واقعیت را ببینند.


هزاران دلار خرج VAR کردند، اما به رونالدو به جای کارت قرمز، زرد می‌دهند
سرمربی تیم ملی ایران در ادامه تاکید کرد: من الان حالم خوب نیست. وقتی حوادث را دنبال می کنم امیدوارم مطبوعات پرتغال منصفانه درباره این بازی حرف بزنند. درباره سیستم ویدیو چک باید بهتر عمل شود. هزاران دلار هزینه این سیستم شده اما خطای با ارنج رونالدو را کارت زرد می دهند با این حال به تیم ملی پرتغال تبریک می‌گویم.

 

چون رونالدو ابرستاره هست نباید کارت قرمز بگیرد؟

به گزارش فارس، کی‌روش در ادامه تاکید کرد: می خواهیم این بحث مشخص شود که چون رونالدو ابرستاره است کارت قرمز نگرفت؟نمی شود کمی صادق بود؟ باید همه چیز روشن باشد. اگر او با آرنج ضربه زده که حتما باید اخراج شود.داوران چه توضیحی برای این کارت زرد دارند. لطفااز داوران این موضوع را بپرسید. من برای رونالدو احترام قائلم اما باید بدانیم چه کسی دارد بازی را قضاوت می کند! منِ مربی چرا نباید تصاویر ویدیو را ببینم؟.وقتی می خواستند از تصاویر ویدیویی صحنه های مشکوک را ببینند، برای پرتغال همان بازبینی اول پنالتی اول را تایید کردند،‌اما برای صحنه ایران 6 بار تصویر را بازیبنی کردند. آقای اینفانتینو باید در این سیستمی که ایجاد کردی تغییرات ایجاد کنی!


سرمربی پرتغالی تیم ملی تصریح کرد:حرف برای گفتن زیاد دارم. ممنونم ازهمه بازیکنانم در تیم ملی ایران و از همه آنها تشکر و قدردانی می‌کنم. من به این بازیکنان افتخار می‌کنم چون از ابتدا می‌گفتند ما در ته گروه قرار می‌گیریم. باید به حقیقت احترام گذاشت و باید ما بدانیم که این روزها در یک مسابقه فوتبال داور و تصمیم گیرنده چه کسی است.از رسانه های پرتغالی می خواهم منصفانه بازی را دوباره بازبینی کنند، در محوطه 18 قدم حداقل یک پنالتی دیگر به ضرر پرتغال گرفته نشد.من در مورد داوری صحبت نمی‌کنم،بلکه در مورد یک سیستم صحبت می کنم.

 

 روی نقاط ضعف پرتغال کار کرده بودیم

وی در خصوص عملکرد تیمش گفت: مهم ترین بازی ما بازی با پرتغال بود، ما توانستیم پرتغال را متوقف کنیم و کاربزرگی انجام دادیم. گلزن پرتغال کار بزرگی کرد که آنگونه به توپ ضربه زد. آنها در این بازی کرنرهای زیادی زدند. ما در این بازی فقط می خواستیم توپ به رونالدو نرسد چون روی نقاط ضعف پرتغال کار کردیم و دیدید که چقدر منسجم بازی کردیم و همانطور که برنامه ریزی کردیم پرتغال نیمه دوم از پا درآمد.در نیمه دوم پرتغال نا امید بود چون ما آن ها را تحریک کردیم تا اشتباه های بیشتری کنند.قدوس موقعیت خوبی داشت که ضربه‌اش از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

 اعتراف می‌کنم، ایرانی‌ها خیلی شجاع هستند

کی‌روش در ادامه ضمن تقدیر چندباره از بازیکنان ایران گفت:من احساس غرور می کنم، ما بازی خوبی انجام دادیم. خیلی خوشحالم، هم نسبت به خودمان و هم نسبت به بازیکنان. آنها مطابق انتظارات عمل کردند.بازیکنان تیم من کرامت و صداقت را به مسابقات آوردند. ما هم بردیم و هم آموختیم.کسی فکر نمی کرد ما خوب مبارزه کنیم. اعتراف می کنم ایرانی ها خیلی شجاع هستند. یکی از کارهای روزمره من ارتقای روحیه مبارزه طلبی بازیکنان است و ۸ سال زحمت کشیدم تا روحیه جنگندگی را در ایران تقویت کنم.

 

هنگام پخش سرود ملی ایران و پرتغال، فهمیدم که 20 سال برای این دو تلاش کرده‌ام

کی‌روش تاکید کرد: نتیجه به عملکرد برمی گردد،امروز وقتی روی نیمکت بودم وقتی سرودهای ملی پخش می‌شد فهمیدم ۲۰ سال برای این دوتیم کار کردم. این لحظه باشکوهی برای من بود.حتی سانتوس هم به من تبریک گفت. بازیکنان پرتغال هم به من تبریک گفتند، برزیلی‌ها و اسپانیایی‌هایی‌که با آن ها کارکرده بودم به من تبریک گفتند.برخی بازیکنان پرتغال از نوجوانی با من کار می کردند و این خیلی لذت بخش بود که آن ها را دیدم.آن ها هم به من تبریک گفتند.

 

 فدراسیون ایران مرا برای 6 ماه می‌خواهد

به گزارش فارس، سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد شما با تیم ملی ایران برای ادامه همکاری به توافق رسیدید گفت: تایید می کنم که از ایران برای ادامه همکاری پیشنهاد دارم. آن ها برای ۶ ماه من را می خواهند. اما الان وقت مناسبی نیست درباره قراردادم حرف بزنم. می‌خواهم در اینجا از صمیم قلب ازبازیکنانم تشکر کنم و بگویم کادر فنی خوبی داشتم. طرفداران ایران هم عالی بودند.

 

هدف من پیشرفت فوتبال است

سرمربی تیم ملی در پایان نشست خبری گفت: امیداورم در جام جهانی بعد ارتقا پیدا کنیم. هدف همیشگی من پیشرفت است. ما در جام جهانی قبل هم بی دلیل مقابل آرژانتین حذف شدیم. اگر ویدئو چک بود آیا ازجام جهانی قبل کنار می رفتیم؟ این موضوع ذهن من را درگیر کرده، احساس افسردگی و نا امیدی می ‌کنم. بازیکنان و هواداران تیم ملی ایران مستلزم احترام بیشتری بودند اما بازیکنان مورد حمایت من هستند. به نظر من اگر شرایط اینگونه پیش برود همه صحنه ها از این به بعد باید در ویدیو چک بررسی شود.